100 Binlerce Öğretmenin Sendika Üyeliği Usulsüz - Basın Açıklamaları
Basın Açıklamaları // 24 Eylül 2022 Cumartesi

Öğretmenlerin sendika üyeliklerinde yıllardır usulsüzlük yapılmıştır. 100 binlerce öğretmen Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı şekilde sendikalara üye yapılmıştır. Üyelikler ıslak imzalı ve mühürlü olmalıdır, hiç biri değildir.

100 Binlerce Öğretmenin Sendika Üyeliği Usulsüz

Çalışma Bakanlığı bu kanun dışılığa çanak tutmaktadır. Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası (Eğitim Gücü Sen) olarak ilgili Bakanlığa üyeliklerde ıslak imza ve ıslak mühür şartı olmadığı takdirde üyelikler kabul edilip edilmeyeceği konusunda bilgi talebi ile iki defa yazı yazdık. İkisine de kaçamak cevaplar aldık, çünkü usulsüzlüğün ve kanunsuzluğun kaynağı Çalışma Bakanlığıdır.

Sadece yetkili sarı sendika değil, muhalefete bağlı sarı sendikaların da yaptığı usulsüzlük ve kanunsuzluktur. Normalde şu anda Türkiye'deki öğretmenlerin %80'inin usulsüz ve kanunsuz şekilde sendika üyelikleri vardır, bu öğretmenler aslında sendikalara üye değildirler ve sendika aidatlarının dahi iadesi gerekir.

Oğuz ÖZAT
Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası (EĞİTİM GÜCÜ SEN) Genel Başkanı

 

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde sorunlarınızın çözümü için “ biz varız “ diyerek yola çıktık mesele ve sorun varsa, çözümü de var diyebilmek, inançla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Sendikası “EĞİTİM GÜCÜ SEN “ bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Basın Açıklamaları