Engelsiz Eğitim Sen'in Sendikamıza Katılımı Resmileşti - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 5 Mart 2023 Pazar

27 Aralık 2022 tarihinde “ENGELSİZ EĞİTİM SEN’LE GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRİYOR, TÜM ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ.” sloganı ile Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası (Engelsiz Eğitim Sen) ile birleşme kararını açıklayan Genel Başkanımız Oğuz Özat kararın gerekçesini şu şekilde açıklamıştı. “Bu birleşme ile gücünü eğitimciden ve bilimden alan Eğitim Gücü Sen; 40.000’e yakın engelli eğitim çalışanımızın; hak mücadelesi konusunda daha güçlü şekilde savunacak, taleplerini gür sesle tüm platformlarda daha güçlü dile getirecektir.”

Engelsiz Eğitim Sen'in Sendikamıza Katılımı Resmileşti
 
04.02.2023 tarihinde Engelsiz Eğitim Sen Genel Merkezinde Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası birleşme gündemiyle Olağanüstü Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Engelsiz Eğitim Sen Genel Başkanı Resul PARTİCİ "Özelde eğitim alanında çalışan engelliler, genelde tüm eğitim çalışanların sesini daha gür bir şekilde duyurmak için Eğitim Gücü Sendikası çatısı altında bir araya geliyoruz. Bizlerin amacı tüm eğitim çalışanlarımızın özlük haklarını koruyup refah seviyesini daha da ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmaktır. Bunun içinde en ideal, siyasetten tamamen bağımsız olan Eğitim Gücü Sendikası'dır. Eğitim Gücü Sendikası ile beraber yetkiyi alarak, kamu çalışanlarımızın lehine olacak kazanımlara imza atmaya geliyoruz.’’ ifadelerinde bulundu. Engelsiz Eğitim Sen’in genel kurulunda yapılan oylamada Eğitim Gücü Sen’e katılım kararı oy birliği ile kabul edildi.

Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası’nın (Engelsiz Eğitim Sen) sendikamıza katılımı gündemi ile 4 Mart 2023 Cumartesi günü Ankara İzz Otel’de gerçekleştirilen Eğitim Gücü Sen 1.Olağanüstü Genel Kurulu’nda Genel Başkanımız Oğuz Özat yaptığı konuşmada “Bizlerin amacı eğitim çalışanlarımızın haklarını en üst seviyeye çıkarmaktır. Engelli kamu eğitim personelinin istihdamı ve özlük haklarına dönük birlikte çalışacak olmaktan onur duyuyorum.” dedi.

Kurul raporları genel kurula katılan delegelerce ibra edilirken, Eğitim Gücü Sen’in Genel Kurulunda tüzükte yapılan değişiklikle “Engelsiz Üst Kurulu” oluşturulmasına oy birliği ile karar verildi.

Yönetim Kurulu üyelerinin de yeniden belirlendiği Genel Kurul’da sendika zorunlu organları olan yönetim, denetleme ve disiplin kurulları için adaylık başvuruları alınarak, delegeler sandığa gitti.

Yönetim Kurulu : Oğuz ÖZAT, Resul PARTİCİ, Sinem AKŞEMSETTİNOĞLU, İsmail AKDAĞ, İ.Halil TOPALLAR, İlyas SARALOĞLU, Gülşah YAVUZ

Denetim Kurulu :Esin ÜNGÖR, Ali Deniz KOÇ, Uğur GÜNDOĞDU

Disiplin Kurulu : Mustafa KEMER, Nesrin ÇETE, Fatma TÜTAR
 
 
 
 
 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik