Mazerete Bağlı Yer Değişikliklerinde İl/ilçe Emri Uygulanması Talebimizi Milli Eğitim Bakanlığına İlettik. - Duyurular
Duyurular // 13 Haziran 2024 Perşembe
Mazerete Bağlı Yer Değişikliklerinde İl/ilçe Emri Uygulanması Talebimizi Milli Eğitim Bakanlığına İlettik.Personel Genel Müdürlüğü, 2024 Yaz Tatili Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değişikliği tarihlerini 1-16 Ağustos 2024 olarak ilan etmiştir. 

Mazerete bağlı atamalarda mağduriyetin giderilmesi ve atamanın amacına ulaşması bakımından il ve ilçe emrinin verilmesi önem arz etmektedir. 

Aile birliği, sağlık vb. mazeretler sebebiyle tayin isteyen öğretmenlerimiz, atandıkları il içerisinde farklı ilçelere tayin oldukları zaman yeni sıkıntılar doğmakta ve tayin konusu tekrar sorun oluşturmaktadır. 

Bakanlık; geçmiş dönemlerde, mazerete bağlı yer değişikliklerinde il-ilçe emrine öğretmen atamaları gerçekleştirmiştir.
 
Atamaların amacına ulaşması ve yeni mağduriyetlerin doğmaması adına Mazerete Bağlı Yer Değişikliğinde İl-İlçe emrinin uygulanmasını Milli Eğitim Bakanlığından talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular