Mesai Usulü Çalışan Personele %7 - %20 Artırımlı Ek Ders Ödenmesi Ne Dair Mevzuat Değişikliği Talebimiz Toplu Sözleşmeye Takıldı - Duyurular
Duyurular // 19 Ekim 2023 Perşembe
Mesai Usulü Çalışan Personele %7 - %20 Artırımlı Ek Ders Ödenmesi Ne Dair Mevzuat Değişikliği Talebimiz Toplu Sözleşmeye Takıldı5 Ekim tarihli yüksek lisans Lisans ve doktora mezunu idareciler, Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmenler Ve Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenlerine artırımlı ek Ders Ödenmesi talebimize MEB'ten cevap geldi.
Gelen cevapta "25.08.2021 tarihli ve 31579 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2023 ve 2023 yıllarını kapsayan 6. Dönem Toplu Sözleşmenin “Eğitim Öğretim ve Bilim Hizmet Koluna İlişkin Toplu Sözleşme” bölümünün 8’inci maddesinde; “(1) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan yuksek lisans ve doktara yapmış  olanlara fiilen girdikleri ders için ödenecek ek ders ücreti sırasıyla %7 %20 ödenir. “ hükmünü gerekçe göstererek ödeme yapılamayacağını ifade edilmistir.Mücadelemiz devam edecektir.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular