Mülakata Girecek Adaylara Ücretsiz Konaklama Sağlanması Talebimizi Gençlik Ve Spor Bakanlığına İlettik. - Duyurular
Duyurular // 13 Haziran 2024 Perşembe
Mülakata Girecek Adaylara Ücretsiz Konaklama Sağlanması Talebimizi Gençlik ve Spor Bakanlığına İlettik.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan takvime göre Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Yerleri Sonuçları 10 Haziran 2024 tarihinde adaylara duyurulmuştur. Ancak binlerce aday, tercihlerinde bulunan şehirlere yerleşememiş ve uzak şehirlerde mülakat yeri belirlenmiştir. Sınava girecek birçok adayın mülakata gireceği şehir, yaşadıkları şehirlere yüzlerce km uzaklıktadır. Adaylar sözlü sınava yetişebilmek için en az 1 gün öncesinden ilgili şehre gitmek ve konaklamak zorunda kalmaktadır. Yol ücretleri, konaklama giderleri ve temel ihtiyaçları düşünüldüğünde herhangi bir geliri olmayan adaylara maddi bir yük oluşmaktadır.

Öğretmenlerimizin mağduriyetlerini gidermek adına; Sınav merkezi olarak belirlenen illerde mülakata çağırılan adaylara Bakanlığınıza bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü Öğrenci Yurtlarında mülakat öncesi ve mülakat günü dahil ücretsiz konaklama imkanı tanınmasını Gençlik ve Spor Bakanlığından talep ettik.

 

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular