Ohal İllerinde Görevli Eğitim Çalışanları İçin Tekrar Tayin Hakkı Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 22 Mart 2023 Çarşamba

Deprem travmasını yaşamış personelin mağduriyetinin giderilmesi ve tayin hakkından faydalanabilmeleri için tekrar tayin süreci başlatılması hususunda; Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama Daire Başkanlığına talepte bulunduk. 

Tekrar TayinBakanlığınız bünyesinde deprem bölgesinde çalışan personellere koşullu tayin hakkı tanınmıştır. Tayin koşullarını taşıyan öğretmenlere başvuruları için 17 Mart'a kadar ek süre tanınmış, ancak tayin şartları içerisinde sağlık mazereti için doktor raporu zorunluluğunun bulunması ve çoğu personel, rapor işlemlerini hastane randevularının geç verilmesinden dolayı halledememiş olması nedeniyle tayin hakkından faydalanamamıştır. Cumhurbaşkanımız tarafından, bu hafta kamuoyuyla paylaştığı 45000 yeni öğretmen atamasının deprem bölgesine öncelik verilmek suretiyle yapılacağı bilgisinden hareketle yeni öğretmen atamalarından önce deprem bölgesinde çalışan ve deprem travmasını yaşamış personelin mağduriyetinin giderilmesi ve tayin hakkından faydalanabilmeleri için tekrar tayin süreci başlatılması hususunda; Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama Daire Başkanlığına talepte bulunduk. 

 

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular