Okullarda Ders Kitabı Ve Yardımcı Kaynak Dağıtımı Konusunda Meb'den Bilgi Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 26 Eylül 2022 Pazartesi

2022-2023 Eğitim Öğretim yılında öğrencilere ücretsiz olarak verilmek üzere ders kitabının baskı ve dağıtımının tamamlandığı, tüm kurumlara ulaştırıldığı belirtilmektedir. Aynı zamanda bu öğretim yılında 2-12. sınıf düzeylerinde 100 milyon yardımcı kaynağın dağıtımı da gerçekleştirilmektedir.

Okullarda Ders Kitabı Ve Yardımcı Kaynak Dağıtımı Konusunda MEB'den Bilgi Talep Ettik
Sendikamıza, kitap dağıtımının birçok bölgede hizmetliler, memurlar, öğretmenler hatta öğrenciler tarafından yapıldığı bilgisi iletilmektedir. Yüklenici firmanın kitapların tamamını okul girişlerine bıraktığı, kitapların taşınma ve düzenlenmesiyle ilgili hiçbir çalışma yapmadığı, idareciler ve öğretmenler tarafından ifade edilmektedir. Hatta yardımcı kitapların ise okula hiç getirilmediği, okul idaresinin gidip dağıtım merkezlerinden aldığı bilgisi sendikamıza iletilmektedir.

Eğitim Gücü Sen olarak MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünden okullarda ders kitabı ve yardımcı kaynak dağıtımı konusunda bilgi talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular