Lisansüstü Eğitimini Tamamlayan Mesai Usulü Çalışan Personele %7 Artırımlı Ek Ders Ödenmesi Konusundaki Hukuki Mücadelemizi Kazandık. - Yargıya Taşıdıklarımız
Yargıya Taşıdıklarımız // 30 Ocak 2023 Pazartesi

Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan öğretmenler arasında, lisansüstü mezunlara ödenen artırımlı ek ders konusunda adaletsizlik bulunmaktadır.

Lisansüstü Eğitimini Tamamlayan Mesai Usulü Çalışan Personele %7 Artırımlı Ek Ders Ödenmesi Konusundaki Hukuki Mücadelemizi Kazandık.
Bakanlığın, konuyla ilgili eşitsizliği ortadan kaldırması, akademik kariyer yapan müdür, müdür yardımcısı, rehber öğretmen/psikolojik danışmanların ve mesai usulü çalışan personelin mağduriyetlerinin giderilmesi, gerekli mevzuat değişikliğinin yapılması ve bu öğretmenlere de artırımlı ek ders ödenmesi gerekmektedir.

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası olarak lisansüstü eğitimini tamamlayan okul idarecileri, mesai usulü çalışan öğretmen ve psikolojik danışmanlara %7 ek ders farkı verilmesine dönük üyelerimiz adına verdiğimiz hukuki mücadeleyi kazandık.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Yargıya Taşıdıklarımız