Mülakat Konusunda Verilen Söz Tutulmalıdır - Video Galerisi
Video Galerisi // 14 Mayıs 2024 Salı
Mülakat Konusunda Verilen Söz TutulmalıdırMilli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama Yönetmeliği’nde yaptığı değişiklikle mülakat konusundaki ısrarını gösterdi. Devlet sözü yere düşmüştür. Mülakat dayatmasına devam etmektedir. 
Bakanlık 15 günde mülakatları yapacak. Hesap ettiğimizde 300’den fazla komisyon gerekiyor. Branş bazında yaparsa 700’lere yaklaşıyor. Branş azında yapmazsa hukuksuz olacak. 15 günde bu işi adil bir şekilde Bakanlık nasıl yapacak? 
Bir çok sınava giren öğretmen, atandıktan sonra da Aday Öğretmen süreci ile tekrar sınanacakken mülakatlarla gençlerimize kaygı yüklemek reva mıdır?
Tekrar ediyorum mülakatlar yapılmamalıdır, yanlıştır. Bakanlık bu dayatmadan bir an önce vazgeçmelidir.
Yapılan değişikliği hukuk birimimiz inceliyor. Hukuka aykırılık konusunda davamızı da açacağız. 
Bu konuda sonuna kadar arkadaşlarımızın yanındayız. Bunun yanında gençlerimize sözümüzdür, mülakatlarda mağduriyet yaşadıkları takdirde, kendilerine her türlü hukuki desteği vereceğiz. 
 Bakanlıkla, siyasi partilerle görüşüyoruz. Bugün de temaslarımız oldu. Mülakatın uygulanmaması için elimizden gelen faaliyeti yürütüyoruz. Bunun yanında da hukuki ve idari başvurularımızı yapacağımızı bilmenizi istiyoruz.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Video Galerisi