1 Eylül'de Ataması Yapılan Öğretmenlerin Göreve Başlatılmaması Sorununu Meb'e İlettik. - Duyurular
Duyurular // 27 Eylül 2022 Salı

MEB tarafından 1 Eylül 2022 tarihinde atama sonuçları ilan edilen, 12 Eylül 2022 tarihinde göreve başlama işlemlerinin tamamlanmış olacağı duyurulan öğretmenlerin, güvenlik ve arşiv soruşturmalarının sonuçlanmasından sonra göreve başlayacakları ifade edilmiştir. Bazı İl Milli Eğitim Müdürlüklerince bu soruşturma sürecinde, isteyen öğretmenlerin ücretli öğretmen olarak görevlerine başlayabilecekleri bildirilmiştir. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada öğretmenlerin güvenlik ve arşiv soruşturmasının en kısa zamanda bitirileceği ifade edilmiştir.

1 Eylül'de Ataması Yapılan Öğretmenlerin Göreve Başlatılmaması Sorununu MEB'e İlettik.
Sendikamıza öğretmenlerden ulaşan bilgilerde, öğretmenlerin atanması üzerinden yaklaşık bir ay geçmiş olmasına rağmen birçok ilde öğretmenlerin göreve başlayamadıkları ifade edilmektedir. Atanan öğretmenlerin bir kısmı atandıkları yerlerde ev kiralamak zorunda kalmıştır ve bu durum maddi bir geliri olmayan öğretmenlerimizi zor durumda bırakmıştır. Öğretmenlerin göreve başlayamaması kurum müdürlerini de sıkıntıya düşürmüş ve geçici çözümler aramaya yöneltmiştir.

Eğitim Gücü Sen olarak MEB Personel Genel Müdürlüğünden eğitim-öğretim bütünlüğünün sağlanması, öğretmenlerin ve öğrencilerin mağdur edilmemesi adına güvenlik ve arşiv soruşturmalarının tamamlanarak il milli eğitim müdürlüklüklerinin süreci hızlandırması ve Bakanlığın bu konuda gerekli tedbirleri almasını talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular