Kurucular Kurulu - Kurumsal
 • Oğuz ÖZAT Oğuz ÖZAT
  1971 yılında Sivas Gürün’de doğdu. İlk ve ortaokulu Sivas Gürün’de okudu. 1994 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Anabilim Dalı’ndan mezun oldu. Aynı yıl MEB’de göreve başladı. Anadolu’nun bir çok bölgesinde her okul ve kurum düzeyinde görev yaptı. 2002-2004 Eğitim Yöneticiliği sınavını kazanarak Kahramanmaraş’ta 4 yıl Kurum yöneticiliği yaptı. 2006 yılında Anadolu ve Fen liseleri personeli sınavını ve 2008 de Kamu Personel Uzmanlık sınavını PDR alanında kazanarak uzmanlık unvanını almıştır. Birçok Mesleki çalıştay ve kongrelere panelist ve konuşmacı olarak katılmıştır. 29.09.2019 tarihinde şimdiye kadar görülmemiş bir katılım oranıyla Türk PDR Derneğinin sahadan gelen ilk Genel Başkanı seçilen Uzman Psikolojik Danışman Oğuz ÖZAT 07.07.2022 tarihinde kendi istegi ile genel başkanlık görevinden ayrılmıştır. 2022 yılı Mart ayından itibaren profesyonel olarak sendikacılık çalışmalarını yürüten ÖZAT’ın birçok Sivil Toplum Kuruluşunda üyeliği bulunmaktadır. Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Kurucu Genel Başkanı Oğuz ÖZAT, evli ve iki çocuk babasıdır.
 • Mesut YILDIRIM Mesut YILDIRIM 1983 Niğde doğumlu, ilk, orta ve lise öğrenimini Niğde’de tamamladı. 2004 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışma lisans programından mezun oldu. Aynı yıl MEB’de göreve başladı. Sırasıyla: Kayseri Tomarza YİBO (2004-2011), Kayseri Tomarza Anadolu Lisesi (2011-2013), Ankara Kahramankazan Mustafa Hakan GÜVENÇER Anadolu Lisesi (2013-2015), Ankara Kahramankazan Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi (2015-2019), Ankara Eryaman Şehit Ertan Akgül Anadolu Lisesi (2019- Halen), Ankara Etimesgut Özkent AKBİLEK Fen Lisesi (2019) okullarında çalıştı. Halen MEB TEGM AR-GE Projeler Dairesi- Görevlendirme (2019- Halen) olarak çalışmaya devam etmektedir.  Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetici ve üye olarak görev almaktadır. 11.09.2022 tarihinde düzenlenen Türk PDR Derneği 16. Olağan Genel Kurulu'nda Genel Başkanlığa seçilmiştir. Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası kurucu üyesi olan Mesut YILDIRIM,  evli ve iki çocuk babasıdır.
 • Ayhan TAŞKIN Ayhan TAŞKIN

  1972 Sivas doğdu. 1994 yılında Ondokuzmayıs Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun oldu. MEB de çeşitli kademelerde Psikolojik Danışman ve Yöneticilik yaptı. 2004-2010 yılları arasında 2 dönem Profesyonel Sendika Yöneticiliği yaptı. Şu an Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda Okul Müdürü olarak görev yapan taşkın evli ve iki çocuk babasıdır.

 • İsmail AKDAĞ İsmail AKDAĞ İsmail AKDAĞ, 20.12.1979’da Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Düziçi ilçesinde, ortaöğrenimini yine aynı ilçede Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimini 2002 yılında Selçuk Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünde tamamladı. Aynı yıl Osmaniye merkez Münire Hanım İlköğretim Okulunda Türkçe öğretmeni olarak görev başladı. 2004-2005 yıllarında Şanlıurfa ili Suruç ilçesin Vali Ziya Çoker İlköğretim Okulunda asker öğretmen olarak çalıştı. Askerlik dönüşü Osmaniye merkezdeki görevine devam eden Akdağ, 2007 yılından beri Ankara, Etimesgut ilçesinde ve Bakanlığın farklı birimlerinde çalıştı. Yüksek lisansını Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesinde Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi alanında tamamladı.  Hâlen Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Arge ve Proje Dairesinde görevlendirme olarak çalışmaktadır. Akdağ, evli ve iki çocuk babasıdır.
 • Ahmet ÖLÇER Ahmet ÖLÇER

  1980'de Çorum’ da doğdu. Psikolojik Danışman, Strateji Uzmanıdır. Psikolojik Danışma ve Rehberlik ve Siyaset Bilimi Kamu Yönetimi alanında Lisans Eğitimi aldı. Yüksek Lisansını Yönetim ve Organizasyon alanında yaptı. Stratejik Yönetim üzerine uzmanlaştı. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çeşitli okullarda görev aldı. Üniversitelerde girişimcilik faaliyetleri ve Girişimcilik kulüplerine başkanlıkları; TOBB Çorum Genç Girişimciler Kurulu Üyeliği, Hitit Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanlığı, Hitit Gazeteciler Cemiyeti Çorum Şube Yönetim Kurulu Üyeliği gibi görevlerde bulundu. TV Programları yaptı. Çeşitli yerel gazetelerde yazarlık yaptı. Halen Türk PDR Derneği Çorum İl Başkanı olarak görev yapıyor. Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası İl Temsilcisi olan ÖLÇER evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Ali Deniz KOÇ Ali Deniz KOÇ

  1974 yılında Yozgat Boğazlayan ilçesinde doğdu. 1996 yılında Burdur’da göreve başladı. Burdur Gölhisar ve Çavdır ilçelerinde görev yaptı. 2003 yılında Afyon ilinde , 2005 yılında Kayseri ilinde görev yaptı. Halen Kayseri’de Şehit Nuri Aydın Sağır Anaokulu ve Lisesinde Fizik Öğretmeni olarak görev yapıyor. 2012 yılına kadar görev süresince yaklaşık yirmi yıl kesintisiz aynı sendikada üye olarak kaldı ve sendika teşkilatlarında değişik görevlerde bulundu. 2021 yılında Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Kurucular Kurulu üyesi oldu.

 • İlyas SARALOĞLU İlyas SARALOĞLU Osmaniye’de 06.05.1978 tarihinde doğdu. İlk ve orta tahsilini Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde, lise tahsilini Kadirli’de tamamladı.2000 yılında İnönü Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünü bitirdi.  2000 yılında Hatay ili İskenderun ilçesinde Türkçe öğretmeni olarak göreve başladı. 2004-2007 yıllarında Sivas ili Suşehri ilçesinde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak çalıştı. 2007 yılından itibaren Ankara’da edebiyat öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Yüksek lisansını Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi alanında tamamladı. 20.09.2021 tarihinde kurulan Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası yönetimi kurucular kurulunda Mevzuat ve Hukuk'tan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak seçildi.  Saraloğlu, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.
 • Mustafa KEMER Mustafa KEMER

  1987 yılında Kayseri’nin Develi ilçesinde doğdu. İlköğretim ve ortaöğretimini Develi’de tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalından 2009 yılında mezun oldu. Sırasıyla Sivas, Yozgat, Kayseri ve Ankara illerinde, çeşitli eğitim öğretim kurumlarında görevde bulunmuştur. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası kurucular kurulu üyesi olan Kemer, evli ve bir çocuk babasıdır.

 • Esin ÜNGÖR Esin ÜNGÖR

  1965 yılında Sivas’ta doğdu. İlkokulu Kocaeli/Tütünçiftlik Merkez İlkokulunda okudu. Girmiş olduğu Devlet Parasız Yatılı Okul Sınavını kazandı ve Ortaokul ve Lise eğitimini Bolu Kız Öğretmen Lisesinde 1977-1982 okudu ve 1983 Hasanoğlan Atatürk Öğretmen Lisesi Mezunu. Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden 1987’de mezun oldu. MEB çeşitli kurum ve kademelerinde Psikolojik Danışman /Rehber Öğretmen olarak görev yaptı. 1994-1995 Mamak Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğünü, 2006-2008 yıllarında Bingöl Rehberlik ve Araştırma Merkezinde Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2006 yılında Kamu Personel Uzmanlık sınavını PDR alanında kazanarak uzmanlık unvanını almıştır. 2014-2019 yılları arasında Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Projesi Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilay Koordinatörü olarak proje yürütücülüğü yaptı. 2016 ‘da Sincan Kaymakamlığı Ankara Yeşilay Şubesi ortaklaşa yürütülen “Mutlu Gençler Umutlu Yarınlar ” Projesi Başformatörlük görevini yaptı. 2021 yılında Eğitim Gücü Sendikası Kurucular Kurulu üyesi oldu. Halen Çankaya Avni Akyol İlkokulunda Psikolojik Danışman olarak görev yapan Esin ÜNGÖR bir çocuk annesidir.

 • Oğuzhan KIRDÖK Oğuzhan KIRDÖK

  1974 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. Çukurova üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programından 1995 yılında mezun oldu, akabinde Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde 1995-1998 yılları arasında İşletme-İktisadi dersleri aldı. Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü PDR Programında 2004’de Yüksek Lisans ve 2010’da Doktora Eğitimini tamamladı. Araştırma Görevlisi olarak başladığı Çukurova Üniversitesi’nde 2010 yılında Yardımcı Doçent, 2019 yılında Doçent unvanı aldı. Almanya Weinheim Sistemik Eğitim ve Gelişim Enstitüsü’nde 2011 yılında Sistemik Psikoterapistlik, 2019 yılında da Sistemik Süpervizörlük eğitimini tamamladı. Halen Ç.Ü Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim dalında Öğretim üyesidir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 • Nesrin ÇETE Nesrin ÇETE

  1965 Konya’da doğdu. İlk orta lise öğrenimimi Konya’da tamamladı. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo-Televizyon Program Yapımcılığı Bölümü’nden mezun oldu. 1997 Ocak ayından bu yana MEB sınıf öğretmeni olarak görev yapıyor. 2002-2007 yılları arasında Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Basın Halkla İlişkiler Birimi’nde ‘Ankara’ dergisi yayın kurulu üyesi olarak ‘Ankara’ dergisini hazırladı. 2008 TÜBİTAK Doğa Eğitimi proje yürütücüsü. Uluslararası ve ulusal proje yürütücülüğü ve danışmanlığı yaptı. 2015 yılından itibaren idareci olarak görev yapıyor. 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde EBA TV inceleme komisyonunda görev aldı. Halen Yenimutlu İlkokulu müdür yardımcısı olarak çalışan ÇETE iki kız çocuğu annesidir.

 • Yasemin ÖZKÖSE Yasemin ÖZKÖSE

  1979 yılında Kayseri’de doğdu.  İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri’ de tamamladı. 1997 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı’nı kazandı. 2001 yılında mezun olduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nda çalışmaya başladı. Halen Kayseri ilinde Müncübe Cıngıllıoğlu Ortaokulu’nda çalışmaya devam etmektedir. 2001 yılında Erciyes Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim Bölümünde Yüksek Lisansa başlamış ve 2005 yılında yüksek lisansı tamamlamıştır. Aralık 2019 ‘dan bu yana Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Kayseri Şube Başkanlığı görevini devam ettirmektedir. Aynı zamanda Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Kayseri İl Temsilciği görevini de üstlenen ÇANDIR evli ve iki çocuk annesidir.

 • Fatma TÜTAR Fatma TÜTAR

  10.04.1974 Osmaniye ili Bahçe ilçesi doğdu. İlk, orta ve liseyi Düziçi’nde okudu. 1991 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliğini kazandı. 1996 yılında Rize Mehmer Akif Ersoy Ortaokulu’na atandı. 1999 tarihinde Osmaniye ili Düziçi ilçesi İrfanlı Ortaokulu’na atandı. Daha sonra sınavla 2003 yılında eski adıyla Düziçi Anadolu Öğretmen Lisesi, yeni adıyla Düziçi Fen Lisesi’nde göreve başladı. Son üç yılı müdür yardımcısı olarak on dört yıl bu okulda öğretmen olarak çalıştı. 2017 tarihinde Düziçi Karacaoğlan MTAL’ye müdür yardımcısı olarak atandı. Halen bu okulda müdür yardımcı olarak görev yapmakta olan TÜTAR evli ve 1 çocuk annesidir.

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik