27 Martta Yaptığımız Talebi Yineledik - Duyurular
Duyurular // 7 Haziran 2023 Çarşamba
27 Martta Yaptığımız Talebi Yineledik

Milli Eğitim Bakanlığı 24.03.2023’te 45.000 öğretmen atamasına dair takvim yayınlamış ve 08.05.2023 tarihinde atama sonuçlarını açıklamıştır. Yayınlanan kılavuza göre ataması gerçekleştirilen öğretmenler eylül ayında görevlerine başlayacaktır.

Sendikamıza gelen talepler doğrultusunda ataması gerçekleştirilen öğretmenlerin bir an önce göreve başlamak istedikleri, atamalarının gerçekleştiği illerde ev bulma, yerleşme vb. iş ve işlemlerini tamamlamak istedikleri iletilmektedir.

Deprem bölgesindeki öğretmen ihtiyacı da düşünüldüğünde ataması gerçekleştirilen öğretmenlerin bir an önce göreve başlayarak öğretmen ihtiyacının karşılanması bölgedeki mağduriyeti de giderecektir.

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası olarak 08.05.2023 tarihinde ataması gerçekleştirilen 45.000 öğretmenin eylül ayına kalmadan göreve başlamalarının yapılaması, ilk atama iş ve işlemlerinin hızlandırılarak bir an önce tamamlanmasını talep ettik.

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik