Anadolu Yollarında Bursa'daydık - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 13 Eylül 2022 Salı

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası, eğitim çalışanlarının sahada yaşadığı sorunlarının çözümünde bilimsel ve hukuki düzlemde çalışmalarına devam etmektedir. Eğitim çalışanlarının taleplerini resmi makamlara iletmesiyle dikkatleri üzerine çeken Eğitim Gücü Sen bağımsız sendikacılık anlayışının ülkemizdeki gerçek temsilcisidir.

 Bursa
Eğitim çalışanları ve üyelerinin iyi veya kötü her gününde yanında olmayı gaye edinen sendikamız; sahayı yakından tanımaya da devam ediyor. Bu kapsamda Genel Başkanımız Oğuz Özat, Genel Sekreterimiz Sinem Akşemsettinoğlu, Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız İsmail Akdağ, Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız İ.Halil Topallar ve Dış İlişkiler ve Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Gülşah Yavuz 13.09.2022 tarihinde Bursa ziyareti gerçekleştirdi.
 
Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz beraberinde Bursa İl Temsilcimiz Bilal Bedir, İl Hukuk Sekreteri Kübra Uludoğan ve Kestel İlçe Temsilcimiz Bilal Demir Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür’ü makamında ziyaret ederek eğitim, eğitim çalışanlarının görüş ve talepleri ile yaşanan sorunlara ilişkin çözüm odaklı görüş alışverişinde bulundu. 

Merkez yönetim kurulumuz ve beraberindekiler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaretinin ardından yetkili sendika konumunda olduğumuz Osmangazi Rehberlik Araştırma Merkezi’nde görevli eğitim çalışanları ve üyelerimizle buluşarak, üyelerimizin sendikamızdan beklentileri ve sendikal çalışmalarımız üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdiler.

29 Mart 1868 tarihinde, Bursa Valisi İzzet Paşa tarafından, yoksul ve kimsesiz çocukları korumak ve onlara meslek öğretmek amacıyla ıslahhane olarak açılarak, ilk açıldığında marangozluk, terzilik ve kunduracılık alanlarında eğitim verilmiş Bursa’nın en köklü meslek lisesi, bugünkü adıyla Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Bursa Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Erkan Tokdil, Müdür Yardımcısı Yasemin Filiz ve Okul Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmeni Esma Turgut'un misafiri oldular.

Resmi ziyaretlerinin ardından Genel Başkanımız ve heyeti İl/ilçe yönetimlerimizle birlikte üyelerimizle yemek organizasyonunda buluştular. “Sahanın nabzını tutmak ancak sahanın içinde olmakla mümkün olur,” bakış açısıyla tek tek üyelerimizin taleplerini ve yaşanılan sorunları dinleyen yöneticilerimiz bir sonraki buluşmaya dek esenlik dileyerek Ankara’ya döndüler.
 
 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik