Bakanlığın Değişeceğini İfade Ettiği Yeni Müfredat Taslağını Ve Yapılan Çalışmalar Hakkında Bilgi Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 21 Şubat 2024 Çarşamba
Bakanlığın Değişeceğini İfade Ettiği Yeni Müfredat Taslağını Ve Yapılan Çalışmalar Hakkında Bilgi Talep Ettik

Millî Eğitim Bakanlığının 2 Kasım 2023 tarihli açıklamasında “Millî Eğitim Bakanlığının okul öncesinden lise son sınıfa tüm eğitim kademelerinde hazırlıklarını yürüttüğü yeni müfredat, 2024-2025 eğitim öğretim döneminde okul öncesi, ilkokul birinci, ortaokul beşinci ve lise dokuzuncu sınıflardan itibaren kademeli şekilde uygulanacak.” ifadesi yer almaktadır. Müfredat çalışmalarının hala devam ettiği Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf TEKİN tarafından da duyurulmuştur.

Eğitim-öğretim faaliyetlerinin bir paydaşı olan Sivil Toplum Kuruluşları ve Sendikalar, müfredat çalışmaları kapsamında yapılan çalıştaylarda yer almamıştır. Bu sebeple yeni müfredata katkı sunmak, önerilerimizi iletmek ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi edinmek amacıyla üzerinde çalışılan yeni müfredat taslağını incelemek üzere tarafımıza iletilmesini talep ettik.

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik