Deprem Bölgesinde Görev Yapan Öğretmenlere İkinci Bir İl Dışı Yer Değişikliği Hakkı Verilmesini Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 7 Ağustos 2023 Pazartesi
Deprem Bölgesinde Görev Yapan Öğretmenlere İkinci Bir İl Dışı Yer Değişikliği Hakkı Verilmesini Talep Ettik

Öğretmenlerin 2023 yılı yaz dönemi isteğe bağlı il dışı yer değişikliği atama sonuçları 03.08.2023 tarihinde açıklanmıştı. İl dışı yer değişikliği sonucunda birçok öğretmenin talebi karşılık bulmamış, bu durum özellikle deprem bölgesinde görev yapan öğretmenlerin mağduriyetine sebep olmuştur. Deprem bölgesinde görev yapan öğretmenlere ikinci bir il dışı yer değişikliği hakkı verilmesi, ataması gerçekleşmeyen öğretmenlerin mağduriyetini de ortadan kaldıracaktır.

Bakanlığımızın deprem bölgesindeki 10 ili kapsayacak bir atama takvimi oluşturması, deprem bölgesinde görev yapan öğretmenlere ikinci bir yer değişikliği hakkı verilmesi, aynı zamanda deprem bölgesine gitmek isteyen öğretmenlere de süre şartı aranmadan yer değişikliği hakkı verilmesini MEB'den talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular