Deprem Bölgesinde Görev Yapan Öğretmenlere Süre Şartı Aranmaksızın Yer Değişikliği Hakkı Verilmesini Meb'den Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 15 Şubat 2023 Çarşamba

06 Şubat 2023’te meydana gelen ve 10 ilimizi derinden etkileyen deprem dolayısıyla büyük bir yıkım yaşanmıştır. Depremden etkilenen illerde görev yapan öğretmenler mağdur olmuş, öğretmenlerin psikolojileri olumsuz etkilenmiştir.

Deprem Bölgesinde Görev Yapan Öğretmenlere Süre Şartı Aranmaksızın Yer Değişikliği Hakkı Verilmesini MEB'den Talep Ettik
Deprem bölgesinde bulunan illerde çalışan öğretmenlerden, geçmiş yıllarda deprem ve afet bölgelerinde uygulandığı gibi süre şartı aranmaksızın tayin hakkı verilmesi yönünde sendikamıza talepler iletilmektedir.

Geçmiş yıllarda deprem ve afet dönemlerindeki uygulamalarından hareketle deprem bölgesinde görev yapan öğretmenlere, süre şartı aranmaksızın yer değişikliği hakkı tanınması konusunda MEB Personel Genel Müdürlüğünden resmi talepte bulunduk. 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular