Deprem Bölgesinde Görev Yapan Öğretmenlerin Kalacak Yer Sorunu - Duyurular
Duyurular // 15 Ağustos 2023 Salı
Deprem Bölgesinde Görev Yapan Öğretmenlerin Kalacak Yer Sorunu

  6 Şubat 2023 tarihli deprem sonrası 10 ilde büyük hasarlar meydana gelmiş, birçok ev ne yazık ki yıkılmıştır. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ataması gerçekleşen ve 1 Eylül 2023 itibarıyla göreve başlayacak olan 45.000 öğretmenimiz ve 5.000 engelli öğretmenimizin büyük bir kısmının ataması bu bölgeye yapılmış ve bölgenin öğretmen ihtiyacı giderilmeye çalışılmıştır. Benzer şekilde bölgeye yer değişikliği ile gelen öğretmenlerimiz ve halen bölgede görev yapmakta olan öğretmenlerimiz bulunmaktadır.
  Tüm öğretmenlerimizin sendikamıza ilettiği ortak sorun ise kalacak yer problemidir. Öğretmenlerimiz bölgede hasarsız ev bulmakta zorlanmakta, kiralık ev sayısının yetersiz olması sebebiyle yüksek kiralar talep edilmektedir. Öğretmenlerimize halen kalacak konteyner ve konaklayacak yer ayarlanmamıştır. Yeni atama ve tayin yoluyla deprem bölgesine gelen ve halen deprem bölgesinde çalışmakta olan binlerce öğretmen konuyla ilgili mağduriyet yaşamaktadır.
  Öğretmenlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için Bakanlığınız bünyesinde deprem bölgesinde bulunan KYK Öğrenci Yurtları ile Özel Yükseköğrenim Öğrenci Yurtlarının belli oranda ki kontenjanlarının bölgeye ataması gerçekleşen öğretmenler ve halen bölgede görev yapan öğretmenlerimiz için ayrılması ve öğretmenlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesini talep ettik

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular