Deprem Öncesi Görev Yerlerine Dönme Hakkının Tüm Eğitim Çalışanlarına Tanınmasını Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 30 Nisan 2024 Salı
Deprem Öncesi Görev Yerlerine Dönme Hakkının Tüm Eğitim Çalışanlarına Tanınmasını Talep Ettik

29.04.2024 tarihli Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün yayımladığı duyuruda öğretmenlerimize Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde görev yapmakta iken, 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremler sonrasında iller arası yer değiştiren öğretmenlere deprem öncesinde görev yaptıkları illere isteğe bağlı yer değiştirme hakkı verilmiştir. Öğretmenlerimize tanınan bu hak birçok mağduriyeti gidermektedir. Ancak Bakanlığınız bünyesinde aynı mağduriyeti yaşayan öğretmen ünvanı dışında da çalışan birçok eğitim çalışanı bulunmaktadır.

 Öğretmenlerimize tanınan yer değişikliği hakkından, Bakanlığınız bünyesinde görev yapan Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfı dışındaki tüm eğitim çalışanlarının da faydalandırılmasını talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular