Deprem Tazminatı Ve Çalışma Ücreti  Ödemelerine Dahil Edilmeyen İlçeler İçin Personel Ve Prensipler Genel Müdürlüğünden Talepte Bulunduk - Duyurular
Duyurular // 12 Mayıs 2023 Cuma
Deprem Tazminatı Ve Çalışma Ücreti  Ödemelerine Dahil
Depremzede öğretmenimize dönük ek puan, tazminat, koşulsuz tayin hakkı için 13 Mart'ta defaten yaptığımız yazılı taleplerimiz Genel Müdürlük ile görüşmelerimiz üzerine dün yayınlanan kararname ile tazminat verilecektir. Bunu dile getiren ilk sendika olarak kazanımlarımıza bir yenisini daha ekledik.

Resmi Gazetede yayınlanan 12.05.2023 tarih ve 7267 karar sayılı Cumhurbaşkanı Kararı doğrultusunda Deprem Bölgesinde çalışmakta olan kamu personellerine 06.02.2023 tarihi itibariyle geçerli olmak üzere aylık tazminat ve fazla çalışma ücreti ödenmesine karar verilmiştir. İlgi yazıda geçen iller incelendiğinde 8 ilin tamamı bu kapsama dahil edilirken, bazı illerin yalnızca belirli ilçeleri kapsam dahiline alınmıştır.

Sendikamıza gelen talepler doğrultusunda Adana’nın Sarıçam ve Yumurtalık ilçeleri ile Diyarbakır’ın Ergani, Lice, Eğil, Kocaköy, Silvan, Kulp, Hazro ve Hani ilçelerinde de yıkımın yaşandığı, maddi ve manevi kayıpların olduğu tarafımıza iletilmiştir. Belirtilen ilçelerde görev alan kamu personellerinin de mağduriyetlerinin giderilmesi, ilgili ilçelerin de tazminat ve çalışma ücreti ödeme kapsamına alınması hususunda talebimizi ilettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular