Dergimizin 12. Sayısı Yayımlandı - Duyurular
Duyurular // 31 Temmuz 2023 Pazartesi
Dergimizin 12. Sayısı Yayımlandı

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası süreli yayını Eğitim Gücü Dergisi’ nin 12. sayısı yayımlandı.

 

Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı Oğuz ÖZAT’ ın sahibi olduğu, derginin sorumlu yazı işleri editörlüğünü ise sendika genel sektreteri Sinem AKŞEMSETTİNOĞLU üstlendi. Eğitim Gücü Dergisi 12. sayısı yayın kurulu; Sinem AKŞEMSETTİNOĞLU, Orkide KEPEKÇİ, Resul PARTİCİ, Dilaver BOZKURT, Ebru MEŞE, Fatma TÜTAR, Gülay ÇETKİN, Hasan KOŞAR, Kemal MEŞE ve Sevil Keziban GÜNEŞ isimlerinden oluştu.

Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı Oğuz ÖZAT; bu sayıda Mayıs ayında gerçekleştirdiği deprem bölgesi ziyaretlerini değerlendirdi. Eğitim Gücü Sen Hukuk ve Mevzuattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İlyas SARALOĞLU “ Askerlik süresinin kamu hizmeti olarak sayılmasını”  kalem aldı.

Eğitim Gücü Sen Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail AKDAĞ “Öğretim Ödeneği Tartışmaları ve Gerçekler” yazısı ile öğretim ödeneğine bir bakış sunuyor. Doç.Dr. Gamze Ebru ÇİFTÇİ  “Sendikal Liderlik” yazısı ile liderlik ve sendikal liderlik konularında bilgi sunuyor, yol haritası çiziyor.

Eğitim Gücü Sen Dış İlişkiler ve Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Orkide KEPEKÇİ, “Öğretmen Ne Zaman Kaybetti Öğretmenliğini?” yazısı ile öğretmenlik mesleğinin itibarında gelinen noktaya dikkat çekiyor. Eğitim Gücü Sen Kilis Şube Başkanımız Memet Mustafa DOĞAN, Şube olma yolcuğunu kaleme aldı.

Ankara Eğitim Gücü Sen üyesi Yusuf Çağrı CEYLAN, “Yaz Tatiline Farklı Bir Bakış” yazısında  yaz tatillerini değerlendirirken, “Tatil nedir? Neler yapılabilir?” sorularına cevaplarla farklı bir bakış açısı sunuyor. Eğitim Gücü Sen Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Resul PARTİCİ “Memura Verilen Aile Yardımı İle Tek Mama Bile Alınamıyor” yazısı ile memurlara verilen aile yardımının ne kadar yetersiz olduğuna dikkat çekiyor. Sendikamızın bu konudaki talebini dile getiriyor. İzmir İl Yönetim Kurulu Üyemiz Ali Rıza YAVUZ “İstiklal Mücadelemizin Kahramanları” yazısı ile 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor.Atatürk ve silah arkadaşları ile Milli Mücadele Kahramanlarımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN ziyaretimizi, sunduğumuz taleplerimizi, şube açılışlarımız ve meydanlarda oluşumuzu dergimizde bulabilirsiniz.
Dergiyi okumak için tıklayınız

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik