![Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği Talebini MEB'e İlettik Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği Talebini MEB'e İlettik](https://www.egitimgucusen.org.tr/Uploads/Medium/diplomaya-dayali-alan-degisikligi-talebini-mebe-ilettik-QL8WK0QcHH3m.jpg)
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından temayül haline gelen Branş/Alan değişikliğinin 2023 yarıyıl atama takvimi içerisinde yer verilmesi konusunda sendikamıza birçok talep iletilmektedir. Eğitim gördükleri alanlarda eğitim-öğretim hizmetine devam etmek isteyen öğretmenlerimizin bu taleplerine karşılık, Bakanlığımızın gerekli çalışmaları yapması gereklidir.
Bakanlığımızın alan/branş değişikliği ile ilgili gerekli çalışmaları yapması ve bir takvim hazırlaması hususunda MEB Personel Genel Müdürlüğünden resmi talepte bulunduk.