Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği Talebini Meb'e İlettik - Duyurular
Duyurular // 11 Ocak 2023 Çarşamba

Millî Eğitim Bakanlığı diplomaya dayalı öğretmen branş/alan değişikliğini 1 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirmiştir. Bakanlığımızın 2023 yılında da branş/alan değişikliğine dair çalışmalar yaparak bir atama takvimi belirlemesi gerekmektedir.

Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği Talebini MEB'e İlettik
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından temayül haline gelen Branş/Alan değişikliğinin 2023 yarıyıl atama takvimi içerisinde yer verilmesi konusunda sendikamıza birçok talep iletilmektedir. Eğitim gördükleri alanlarda eğitim-öğretim hizmetine devam etmek isteyen öğretmenlerimizin bu taleplerine karşılık, Bakanlığımızın gerekli çalışmaları yapması gereklidir.

Bakanlığımızın alan/branş değişikliği ile ilgili gerekli çalışmaları yapması ve bir takvim hazırlaması hususunda MEB Personel Genel Müdürlüğünden resmi talepte bulunduk.
 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular