Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği Talebini Meb'e İlettik - Duyurular
Duyurular // 11 Ocak 2023 Çarşamba

Millî Eğitim Bakanlığı diplomaya dayalı öğretmen branş/alan değişikliğini 1 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirmiştir. Bakanlığımızın 2023 yılında da branş/alan değişikliğine dair çalışmalar yaparak bir atama takvimi belirlemesi gerekmektedir.

Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği Talebini MEB'e İlettik
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından temayül haline gelen Branş/Alan değişikliğinin 2023 yarıyıl atama takvimi içerisinde yer verilmesi konusunda sendikamıza birçok talep iletilmektedir. Eğitim gördükleri alanlarda eğitim-öğretim hizmetine devam etmek isteyen öğretmenlerimizin bu taleplerine karşılık, Bakanlığımızın gerekli çalışmaları yapması gereklidir.

Bakanlığımızın alan/branş değişikliği ile ilgili gerekli çalışmaları yapması ve bir takvim hazırlaması hususunda MEB Personel Genel Müdürlüğünden resmi talepte bulunduk.
 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde sorunlarınızın çözümü için “ biz varız “ diyerek yola çıktık mesele ve sorun varsa, çözümü de var diyebilmek, inançla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Sendikası “EĞİTİM GÜCÜ SEN “ bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular