Diyarbakır’daki Sendikal Çeteleşmeyi 13 Ay Önce Haykırmıştık - Basın Açıklamaları
Basın Açıklamaları // 20 Ocak 2024 Cumartesi
Diyarbakır’daki Sendikal Çeteleşmeyi 13 Ay Önce Haykırmıştık

Eğitim Gücü Sendikası Genel Başkanı Oğuz ÖZAT, Diyarbakır Kulp'ta yaşanan olay sonrasında sosyal medya hesabından Diyarbakır’da olanlar için 13 ay önce Devlet yetkililerini uyardığını söyledi.

ÖZAT; “2022 Aralık'ta Diyarbakır'a gittim. Gitme nedenim de Eğitim Bir Sen İl Teşkilatının adeta bir çete gibi hareket etmesi, öğretmenlere, milli eğitim müdürlerine, mülki amirlere hakaret, küfür ve zorbalık etmesidir.

Diyarbakır'da, Silvan'da, Kulp’ta, Lice'de okul okul gezdim, öğretmenlerle görüştüm. Öğretmenlerimizin Eğitim Bir Sen, Hüdapar, HDP üçgeninde baskılara rağmen görevlerini yapmaya çalıştıklarını gördük. İl Milli Eğitim Müdürümüz, Valimiz yalnız bırakılmamalı diye Devletimize çağrıda bulundum. Diyarbakır’da eğitim öğretimi, eğitimi teslim alan örgütlü yapılardan kurtarılması gerektiğini söyledim. Bölücü unsurların sendikalar kanalıyla baskı yaptığını,

Eğitim Bir Sen'in Diyarbakır'da mafya gibi hareket ettiğini ifade ettim.

Bugün gelinen noktada da söylediklerimde haklı olduğumu gördük. Memur sen ve Eğitim Bir Sen Çetesi, Devletin Kaymakamına hakaret edebilecek kadar iyice haddini aşmıştır. Düne kadar Fetö güzellemesi yapan bu Sendikanın Genel Başkanları AK Parti iktidarını dahi zorlayacak kadar gayri ahlaki duruma düşmüşlerdir.

Kaymakamlara, Valilere hakaret edecek, tehdit edecek kadar rezilleşmiş Devletin kurumlarına saldırıya başlamıştır. Zorbalıkla okul müdürlerini üye yapan, sonra da okullarınızdaki öğretmeni üye yapmazsan müdürlükten alacaklarını söyleyecek kadar mafyalaşmıştır. Aday Öğretmenlere üye olmazlarsa adaylıklarının kalkmayacağını söyleyen bu çete iyice gün yüzüne çıkmıştır.

Memur-Sen Türkiye genelinde Atatürk ilke ve inkılapları ve rejimine karşı, vatanımızın bölünmesi için uğraşan terör örgütleri ile iş birliği yapan bir yapı haline gelmiştir.

Devletin kaymakamı vali ve vali yardımcılarına hakaret eden tehdit eden ve bir de memuru temsil ettiklerini söyleyen yetkili sendikanın Genel Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı hakkında da Eğitim Gücü Sendikası olarak Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağımızı da belirtmek isterim. Her zaman olduğu gibi Devletimizin milletimizin yanındayız. Karşısında olan herkesle de mücadelemiz sürecektir. ”dedi

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Basın Açıklamaları