Dyk Ek Ders Ücretlerinin Güncellenmesini Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 28 Ağustos 2023 Pazartesi
DYK EK DERS ÜCRETLERİNİN GÜNCELLENMESİNİ TALEP ETTİK

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında hafta sonları yapılan kurslarda görev yapan yöneticiler bir gün için 10 saate kadar görev alırken 2 saat ek ders ödenmektir.  Kurslarda görev alan branş öğretmenlerine girdikleri ders saati kadar ek ders ücreti ödenmekte, bu durum haksızlığa sebep olmaktadır.

            2023-2024 eğitim öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına (DYK) ilişkin yayınlanan kılavuza göre Psikolojik Danışman/ Rehber Öğretmenler de ilk defa bu sene DYK’ da görev alabileceklerdir. Ancak, Psikolojik Danışman/ Rehber Öğretmenlere ek ders ödemesi ve ücret hesaplamalarının neye göre yapılacağı kılavuzda belirtilmemiştir. Fiilen derse girmeyen Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmenler ve idareciler için ders saati karşılığı ödeme yapılmaması mağduriyet yaratacaktır.

            DYK’da görev alan ancak fiilen derse girmeyen idareciler, psikolojik danışman/ rehber öğretmenler ve diğer branşlar için 2 saat ek ders ödemesinin güncellenerek DYK ek ders ödemelerinde düzenleme yapılması ve var olan mağduriyet ve haksızlığın giderilmesini talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular