Dyk Kılavuzunun Güncellenmesi Talebimize Meb'den Resmi Cevap - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 9 Eylül 2022 Cuma

Milli Eğitim Bakanlığına 16.08.2022 tarih ve 2022/579 sayılı resmi yazı ile DYK kılavuzunun yeniden güncellenmesi, görsel sanatlar, müzik ve beden eğitimi, bilişim teknolojileri dersleri, PDR hizmetlerinin de kurs programlarına alınmasını talep ettik.

C
Talep yazımıza aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.egitimgucusen.org.tr/haber-duyuru/dyk-kilavuzunun-guncellenmesi-talebini-mebe-ilettik/ 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafımıza 25.08.2022 tarih ve E.84037561-135.04-55878828 sayılı resmi yazı ile "Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzunda belirtildiği üzere hangi sınıf düzeylerinde kursların açılacağı ve hangi derslerde kursların verileceği belirlenmiştir.

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında okutulacak dersler ve kurs açılacak sınıf kademeleri ile ilgili hususlarda yazınızda belirtilen talepleriniz, konu ile ilgili Bakanlığımızca yapılan çalışmalarda tekrar değerlendirilecektir.” şeklinde cevap vermiştir.
 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde sorunlarınızın çözümü için “ biz varız “ diyerek yola çıktık mesele ve sorun varsa, çözümü de var diyebilmek, inançla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Sendikası “EĞİTİM GÜCÜ SEN “ bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Sendika Haberleri