Dyk Kılavuzunun Güncellenmesi Talebini Meb’e İlettik - Duyurular
Duyurular // 17 Ağustos 2022 Çarşamba

Sendikamıza müzik, resim, beden eğitimi, bilişim teknolojileri branşlarında ve PDR alanında çalışan öğretmenlerden kendi branşlarında da destekleme ve yetiştirme kurslarının açılması yönünde talepler iletilmektedir.

dyk
Sportif ve sanatsal etkinlikler, eğitim sisteminin en önemli unsurlarından biridir. DYK kapsamında öğrencilerin sanatsal ve sportif açıdan desteklenmesi, geliştirilmesi büyük bir önem arz etmektedir. Bu alanlardaki başarıların akademik başarıları destekleyici bir yönünün olduğu da bilinen bir gerçektir. Spor liseleri ve Güzel Sanatlar liseleri özel yetenek sınavıyla öğrencilerini seçmektedir. Bunun yanı sıra üniversiteler bünyesindeki bazı bölümler özel yetenek sınavıyla öğrenci seçimini gerçekleştirmektedir. Bütün bu hususlar değerlendirildiğinde resim, müzik, beden eğitimi, bilişim teknolojileri branşında, PDR alanında açılacak olan kurslar, öğrencilerin gelişimine büyük katkı sağlayacaktır.
 
 
Eğitim Gücü Sen olarak, Milli Eğitim Bakanlığına DYK kılavuzunun yeniden güncellenmesi, görsel sanatlar, müzik ve beden eğitimi, bilişim teknolojileri dersleri, PDR hizmetlerinin de kurs programlarına alınması talebi ile resmi yazı yazdık. 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular