Eğitim Çalışanlarına Yapılan Şiddete Dur Demek İçin İş Bırakıyoruz - Duyurular
Duyurular // 7 Mayıs 2024 Salı
Eğitim Çalışanlarına Yapılan Şiddete Dur Demek İçin İş BırakıyoruzBugün eğitim çalışanlarına şiddete bir kurban daha verdik. İstanbul'da Okul Müdürü İbrahim OKUTGAN okuldan uzaklaştırılan yabancı uyruklu  bir öğrenci tarafından okulda silahla öldürülmüştür.
Eğitim çalışanlarına şiddetin, darplarin, yaralanmaların da ötesine geçerek can kaybına yol açacak dereceye gelmesine Eğitim Gücü Sendikası olarak "Dur" diyoruz. 
9 MAYIS PERSEMBE GÜNÜ 1 GÜN İŞ BIRAKMA EYLEM KARARI ALIYORUZ 
Eğitim Çalışanlarına Şiddet Yasası çıkartılması, okullarımıza güvenlik görevlisi temin edilmesi taleplerimizi bir kez daha tüm illerde İl Milli Eğitim Müdürlükleri önünde basın açıklaması yaparak haykıracak, eğitim çalışanlarına şiddete DUR diyeceğiz. 
9 Mayıs Perşembe Günü saat 10'da İl Milli Eğitim Müdürlüklerimizin önünde yapacağımız basın açıklamasına tüm sendikaları davet ediyoruz.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular