Eğitim Gücü Dergisi 10.sayısı Okuyucularıyla Buluşuyor - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 31 Ocak 2023 Salı

Aylık periyotta dijital, üç ayda bir basılı yayımlanan “Eğitim Gücü Dergisi” 2023 yılının ilk sayısı ile okuyucularıyla buluşuyor. Eğitim çalışanlarının seslerini duyurması için önemli bir platformda olan derginin, isabetli konu tercihleri ve güçlü kalemleri ile 10.sayısı yine dikkat çekiyor.

Eğitim Gücü Dergisi 10.sayısı Okuyucularıyla Buluşuyor
Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Genel Başkanı Oğuz ÖZAT’ın sahibi olduğu derginin sorumlu yazı işleri müdürü sendikamız Genel Sekreteri Sinem AKŞEMSETTİNOĞLU. Derginin Yayın Kurulunda ise Genel Başkan Yardımcıları Gülşah YAVUZ'un yanı sıra; Dilaver BOZKURT, Ebru MEŞE, Fatma TÜTAR, Hasan KOŞAR, Kemal MEŞE, Sevil Keziban GÜNEŞ ve Yasemin ŞENGÖR yer alıyor.

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası’nın resmi yayın organı Eğitim Gücü Dergisi'nin bu sayısında Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı Oğuz Özat CİMER başvurularında haksız ve hukuksuz biçimde yapılan şikayetlerin eğitim çalışanları için zulme dönüştüğüne dikkat çekerek bu başvuruların öncelikle birinci aşamada soruşturmaya değer olup olmaması bakımından gözden geçirilmesi gerektiğine vurgu yapıyor. Eğitim Gücü Sen Kayseri üyelerinden Yalçın GÜNER, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu hazırlanış tarzı, kapsamı ve içeriği açısından değerlendirerek ÖMK’nin bir kabusa nasıl dönüştüğüne yer veriyor. 
 
Eğitim Gücü Sen Erzurum Karaçoban İlçe Başkanı Yasin Önsöz ise "Öz"leşmeli Öğretmenlik başlığıyla yayımladığı yazısında, sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçişine dair kanunun, sözleşmeli öğretmenlerin özlük hakları bakımından iyileştirici olamadığına vurgu yapıyor. 
 
Eğitim Gücü Sen Bingöl İl Başkanı Okan Atar ise yazısında eğitim çalışanlarının promosyon konusunda bankalar tarafından adeta yok sayıldığına dikkat çekerek konuyla ilgili yaşanan sorunlarda eğitim çalışanlarının sesi oluyor. 
 
Eğitim Gücü Sen Mersin Toroslar İlçe Başkanı Ömer Barış Eroğlu, karne hediyesi üzerinden eğitim çalışanlarının ekonomik gündemine değinirken, Denizli Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Adil Türkmen günümüz eğitim sisteminde üç günde sınavların çocuklarımız için nasıl bir kaygı yüküne dönüştüğünü özetliyor. Eğitim Gücü Sen Osmaniye İl Başkanı Ahmet Kıraç, eğitim dünyamızda öğrenci veli öğretmen arasındaki ilişkilerde bozulan dengelere işaret ederken hepimizin düşüncelerine tercüman oluyor.

Dergimizi okumak için tıklayınız.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik