Eğitim Gücü Dergisi İkinci Sayısı Yayımlandı - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 19 Mayıs 2022 Perşembe

Varlığını eğitim çalışanlarının huzurunu sağlamaya adamış, eğitim çalışanlarının gür sesi olmak için yola çıkan Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası, ilkeli biçimde ve güvenle yoluna devam ediyor. Eğitim sistemimiz içinde mevcut sorunların nabzını güncel biçimde tutarken, basın ve medyada da ses getiren çalışmalara imza atıyor.

Eğitim Gücü Dergisi İkinci Sayısı YayımlandıBilimin yol göstericiliği ve hukukun gücünü rehber edinen Eğitim Gücü Sen; aylık periyotta dijital, üç ayda bir basılı yayımlanacak olan ve ilk sayısı 23 Nisan coşkusuyla gelen  “Eğitim Gücü Dergisi” ile sahanın içinden seslenmeyi de sürdürüyor. Eğitim çalışanlarının seslerini duyurması için önemli bir platformda olan derginin ikinci sayısı da 19 Mayıs coşkusuna eşlik ediyor. Dolu dolu bir içerikle gelen Eğitim Gücü Dergisi’nin Mayıs 2022 sayısının yazı işleri müdürlüğünü Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sinem AKŞEMSETTİNOĞLU üstlendi. Derginin ikinci sayısında, yayın kurulunda Genel Başkan Yardımcıları Gülşah YAVUZ, İsmail AKDAĞ ve Sinem AKŞEMSETTİNOĞLU’nun yanı sıra Ahmet KIRAÇ, Emin Okan OKYAY, Ümit ONAT ve Yasemin ŞENGÖR isimleri yer alıyor.

Eğitim Gücü Dergisi’nin ikinci sayısında Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı Oğuz ÖZAT,  ‘Siyaset üstü sendika ne demektir?’ sorusuna açıklık getirirken, Eğitim Gücü Sen’in bağımsız duruşuna da dikkat çekiyor.

Eğitim Gücü Sen Akademik Kurul Üyesi Ümit ONAT, ‘En Büyük Sorun: Beyin Göçü’ yazısında; sorunların çözümünde siyaset üstü ulusal politikaların benimsenmemiş olmasıyla beyin göçü arasındaki ilişkiye dikkat çekiyor.

Eğitim Gücü Sen Samsun Çarşamba İlçe Temsilcisi Yasemin ŞENGÖR, 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na değindiği yazısında Atatürk’ ün Bandırma vapuru seyahatine perde aralarken; Eğitim Gücü Sen Mersin Toroslar İlçe Temsilcisi Ömer Barış EROĞLU, öğretmen maaşları ile alım gücü arasındaki uçurumu samimi bir yazı ile ele alıyor. Eğitim Gücü Sen Kütahya Pazarlar İlçe Temsilcisi Yasin ÖNSÖZ ise sözleşmeli öğretmenlik yazı dizisinin devamında, kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin özlük haklarındaki farklılıklara değinirken eş özrü tayini konusunu da aydınlatıyor. Eğitim Gücü Sen Şanlıurfa Kurucu Şube Başkanı Mustafa KUTLU, biz okurlarını Şanlıurfa şubemizin kuruluş heyecanına ortak ediyor.

Eğitim Gücü Sen Kayseri İl Temsilcisi Yasemin ÇANDIR’ın sendika üyelerinin geri bildirimlerinden derlediği yazısında, Eğitim Gücü Sen’in tercih edilmesinde samimiyet, bağımsızlık, ilkeli duruş, ulaşılabilirlik gibi konular öne çıkıyor.

Eğitim Gücü Sen Kayseri il temsilciliğimizin öğretmene şiddete karşı, ortak basın açıklaması da bu sayımızın dikkate değer çalışmalarından.

Dergimiz ilk sayısından itibaren ele aldığı konu ve yazılarıyla her alanda tüm eğitim çalışanlarının gür sesi olacak; her yeni sayısında bugüne kadar söylenmeyenleri ve yazılmayanları bilimin yol göstericiliğinde, hukukun üstünlüğünü rehber edinerek dile getirmeye devam edecektir. Yeni sayılarda buluşmak üzere, iyi okumalar.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik