Eğitim Gücü Dergisi Nisan 2023 11. Sayısı Yayımlandı - Duyurular
Duyurular // 1 Mayıs 2023 Pazartesi

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası süreli yayını Eğitim Gücü Dergisi’ nin 11. sayısı yayımlandı.

Eğitim Gücü Dergisi Nisan 2023 11. Sayısı Yayımlandı

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası süreli yayını Eğitim Gücü Dergisi’ nin 11. sayısı yayımlandı. Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı Oğuz ÖZAT’ ın sahibi olduğu derginin sorumlu yazı işleri editörlüğünü ise sendika genel sektreteri Sinem AKŞEMSETTİNOĞLU üstlendi. Eğitim Gücü Dergisi 11. sayısı yayın kurulu; Sinem AKŞEMSETTİNOĞLU, Orkide KEPEKÇİ, Resul PARTİCİ, Dilaver BOZKURT, Ebru MEŞE, Fatma TÜTAR, Gülay ÇETKİN, Hasan KOŞAR, Kemal MEŞE, Sevil Keziban GÜNEŞ ve Yasemin ŞENGÖR isimlerinden oluştu.

Derginin bu sayısında Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı Oğuz ÖZAT; Asrın Felaketini Yaşamak Yeterli Mazerettir, Depremzede Öğretmene Şartlı Tayin Haksızlıktır başlıklı yazısında OHAL illerinden şartsız tayin isteyen eğitim çalışanlarımızın sesi oluyor. Eğitim Gücü Sen Osmaniye İl Başkanı Ahmet KIRAÇ, Görünen Lüzum Üzerine, Apolitik Duruşumuz yazısında Eğitim Gücü Sen’ i Türkiye’ nin ilk ve tek siyaset üstü-apolitik sendikası olarak değerlendirirken,  politize olmuş sendikaların kamu çalışanlarını düşürdüğü durum üzerine de düşündürüyor.

Eğitim Gücü Sen Denizli İl Başkan Yardımcısı Gülay ÇETKİN, TBMM’de Maarif Vekaleti başlıklı yazısında 23 Nisan’ a eğitim dünyasının içinden bakarken; İdeolojik Körlük: Sendikalar yazısında Eğitim Gücü Sen Mersin İl Genel Sekreteri Ömer Barış EROĞLU, siyasallaşmış sendikalara ideolojik körlük kavramı üzerinden ve hayatın içinden bakıyor.  

Ankara Eğitim Gücü Sen üyesi Yusuf Çağrı CEYLAN, Engelliler Haftası üzerine yazısında engellilik kavramının tıbbi bakış açısından çıkarılarak sosyolojik bakış açısı ile değerlendirilmesinin önemine dikkat çekiyor. Sönmeyen Kandiller yazısında Eğitim Gücü Sen Kayseri üyesi Tuğba ACAR, 18 Mart Çanakkale Zaferi’ nde öğretmenlerin fedakarlığına değinirken, o yılların eğitim ordusunu yad ediyor.

Eğitim Gücü Sen Denizli Çal İlçe Temsilcisi Simge KARA ATALAY, on yılda bir gerçekleştirilen bir uygulama haline dönüşen zorunlu hizmet muafiyetinin keyfi değil zorunlu bir hale gelmesine dikkat çekiyor. Eğitim Gücü Sen Denizli üyesi Feden ULUKUŞ’ ta 29 Ekim’ in Müjdesi, TBMM’ nin Açılışının İlk Adımıdır 19 Mayıs yazısında ATATÜRK’ ün Bandırma Vapuru ile yola çıkışından bu günlere 19 Mayıs ruhunun izini sürüyor.

Eğitim Gücü Dergisi' nin yeni sayılarında buluşmak üzere. 

Dergiyi okumak için tıklayınız

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik