Eğitim Gücü Sen Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün Huzurunda - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 24 Kasım 2022 Perşembe

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası (Eğitim Gücü Sen) 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün huzurundaydı. Bu anlamlı günde, Anıtkabir ziyaretimizde Genel Başkanımız Oğuz Özat'a Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Ankara İl Yönetimi ve sendika üyelerimiz eşlik etti.

Eğitim Gücü Sen Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün Huzurunda
Genel Başkanımız Oğuz Özat beraberindeki sendikamız yöneticileri ile Aslanlı Yol'dan yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine geldi. Özat'ın mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. 

Daha sonra Misakımilli Kulesine geçen Özat, Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı :

Başöğretmen, Ulu Önder, Ebedi Lider Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK,

Toplumumuza ve geleceğimize ışık tutan öğretmenlerimizin '24 Kasım Öğretmenler Günü' vesilesiyle huzurlarınızdayız.

Eğitim neferleri olarak, Cumhuriyeti emanet ettiğiniz gençlerimizin Cumhuriyet ilke ve değerlerine bağlı iyi birer birey ve iyi birer vatandaş olarak yetişmeleri için yüz yıl önce yaktığınız meşalenin ışığında ve bilimin yol göstericiliğinde durmadan çalışmaya, üretmeye; “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.” düsturuyla güçlü bir şeklide görevimizi yerine getirme gayreti içindeyiz.

Aziz Atatürk,

TBMM tarafından size sunulan ve ebediyen koruyacağımız “Başöğretmen” unvanınızın verilmesi ve Millet Mektepleri’nin açılışı sebebiyle kutladığımız 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle huzurunuzda olmaktan sonsuz kıvançlıyız.

Sevgi, saygı, rahmet, özlem ve minnetle..
Ruhun şad olsun ATA’m..”

Oğuz Özat
Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı
 
 
 
 
 
 
 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik