Eğitim Gücü Sen Dijital Yayını Eğitim Gücü Dergisi 3. Sayısı Yayımlandı - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 30 Haziran 2022 Perşembe

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası’nın aylık dijital yayını Eğitim Gücü Dergisi’nin 3. Sayısı, dolu dolu bir içerikle yayımlandı.

Eğitim Gücü Sen Dijital Yayını Eğitim Gücü Dergisi 3. Sayısı Yayımlandıtim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası’nın aylık dijital yayını Eğitim Gücü Dergisi’nin 3. Sayısı, dolu dolu bir içerikle yayımlandı. Eğitim Gücü Sen Genel Başkan Yardımcısı Sinem AKŞEMSETTİNOĞLU editörlüğünde hazırlanan derginin bu ayki sayısında Eğitim Gücü Sen Hukuk Danışmanı Avukat Aslıhan GÜRBÜZ SEVİM, mülakat sürecindeki mağduriyetler üzerine yazdı.

Eğitim Gücü Sen Çarşamba İlçe Temsilcisi Yasemin ŞENGÖR bu ayki yazısında sendikalar arası rekabet ortamında kullanılan yıkıcı dile dikkat çekiyor. Eğitim Gücü Sen Mersin Toroslar İlçe Temsilcisi Ömer Barış EROĞLU son günlerin tartışmalı konusu kariyer basamaklarına farklı bir perspektiften bakarken okurlarını düşündürüyor.
Eğitim ortamında yaşanan mobbing konusu ise Eğitim Gücü Sen Kayseri İl Temsilcisi Yasemin ÇANDIR’ın Avukat Murat ALIMCI ile yaptığı söyleşiyle, eğitim çalışanları için güncel mevzuat ışığında aydınlatıcı bir içerik kazanıyor. Eğitim Gücü Sen Osmaniye İl Temsilcisi Ahmet KIRAÇ’ın yazısı, ‘Sendikalar Birleşin’ isteğinin olanaklarını sorgularken okurlarına farklı bir bakış açısı sunuyor.

Eğitim Gücü Sen Akademik Kurul Üyesi Ümit ONAT, analojik bir yaklaşımla bizzat tanık olduğu olaylar üzerinden eğitim dünyamızın panoramasını sunarken, bizi gerçeklerle yüzleştiriyor. Eğitim Gücü Sen Gaziantep İl Temsilcisi Emin Okan OKYAY, örgütsel davranış kalıplarını mevcut literatürden çıkartarak bağlı olunan sendikalar çizgisinde inceleyen yeni bir yaklaşım ışığında, ‘sendikal bağlılık’ ile ‘sendikal bağımlılık’ kavramlarını geniş bir açıdan ele alıyor.

Eğitim Gücü Sen’in Haziran 2022 tarihli 3. Sayısında 11 Haziran’da Ankara Ulus Meydanı Atatürk Heykeli önünde gerçekleştirilen, öğretmen atama talebine ilişkin sayın Genel Başkanımız Oğuz ÖZAT imzalı ‘Öğretmenin Yeri Okuldur’  konulu basın açıklaması ve haberi de yer alıyor.

Yeni sayımızda buluşmak üzere.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik