Eğitim Gücü Sen Engelsiz Eğitim Çalışanları Kurulu Yönetmeliği Yayımlandı - Duyurular
Duyurular // 28 Mart 2023 Salı

Sendikamız bünyesinde Engelsiz Eğitim Çalışanları Kurulu oluşturarak kurulun çalışmalarına yönetmelikle resmiyet kazandırdık.

Eğitim Gücü Sen Engelsiz Eğitim Çalışanları Kurulu Yönetmeliği YayımlandıKurulduğu günden beri eğitim çalışanlarının özlük haklarının korunmasında ve sahada yaşadığı sorunların çözümünde sorumluluk bilinciyle hareket eden Eğitim Gücü Sen olarak bir ilke daha imza attık. Sendikamız bünyesinde Engelsiz Eğitim Çalışanları Kurulu oluşturarak kurulun çalışmalarına yönetmelikle resmiyet kazandırdık. 

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası tüzüğünün 37. Maddesine dayanılarak; Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikasının Engelsiz Eğitim Çalışanları Kurulu Genel Merkez, il ve ilçe temsilcilerini atama, istifa, görevden alma ile görev, yetki ve sorumluluklarına ilişkin usul ve esasları belirlemek amacıyla Engelsiz Eğitim Çalışanları Kurulu Yönetmeliği hazırlanmıştır. 

Eğitim Gücü Sen bünyesinde kurulan  Engelsiz  Eğitim Çalışanları  Kurulu sendikamız bünyesinde yer alan ve almayan tüm engelli eğitim çalışanları için çalışmalarını yürütecek, engelli eğitim çalışanlarının hakları konusunda kazanımlar için mücadele edecektir. Engelsiz Eğitim Çalışanları Kurulu Türkiye’de ilk defa sendikamız bünyesinde yer alarak çalışmalarına başlamıştır.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular