Eğitim Gücü Sen Ve Engelsiz Eğitim Sen Birleşiyor - Basın Açıklamaları
Basın Açıklamaları // 27 Aralık 2022 Salı

ENGELSİZ EĞİTİM SEN’LE GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRİYOR, TÜM ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ.

Eğitim Gücü Sen Ve Engelsiz Eğitim Sen Birleşiyor
1100 üyesi ile engelli öğretmen ve memurlarımıza dönük yıllardır sendikal hak mücadelesi veren Engelsiz Eğitim Sen ve sendikamız Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Yönetim Kurulları teklifi ve Genel Kurul oluru ile güç birliği yapmak, hak ve mücadelelerde yan yana olmak için bugün (27.12.2022) itibariyle Türkiye’nin apolitik sendikası Eğitim Gücü Sen çatısında birleşme kararı almıştır. 
 
Bu birleşme ile gücünü eğitimciden ve bilimden alan Eğitim Gücü Sen; 40.000’e yakın engelli öğretmen ve eğitim çalışanımızı; hak mücadelesi konusunda daha güçlü şekilde savunacak, taleplerini gür sesimizle tüm platformlarda daha güçlü dile getirecektir.
Birleşme sonrası Eğitim Gücü Sen’in Genel Kurulunda tüzükte yapılan değişiklikle “Engelsiz Üst Kurulu” oluşturulacaktır. Engelsiz Eğitim Sen Genel Başkanı Resul PARTİCİ, sendika yönetim kurulları ve üyelerine apolitik çizgide mücadele veren sendikamızla güç birliği yaptığı için teşekkür ederiz. Bu süreçten itibaren yönetimsel anlamda birlikte devam edeceğimizi bildirir tüm üyelerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını dileriz.  
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Basın Açıklamaları