Eğitim Gücü Sen'den 1 Ayda 3 Önemli Hukuki Kazanım - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 30 Ocak 2023 Pazartesi

Genel Başkanımız Oğuz ÖZAT sendika olarak 1 ayda 3 önemli hukuki kazanım elde etmemizin üzerine önemli açıklamalarda bulundu.

Eğitim Gücü Sen'den 1 Ayda 3 Önemli Hukuki Kazanım
Özat "Eğitim çalışanlarının özlük haklarının korunması ve iyileştirilmesi sürecinde aldığımız sorumluluğun bilinci ile haksızlıklar karşısında hukuki dayanaklarla durma ilkemiz gereği verdiğimiz mücadele ile 1 ayda tam üç önemli kazanıma imza attık.
 
BİLSEM seçmelerinde görevli öğretmenlere sınav başı 5 saat ücret ödenmesi, Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışmanlara danışmanlık tedbiri, idarecilere eğitim tedbir dosyalarına ücret ödenmesi ve lisansüstü eğitimini tamamlayan mesai usulü çalışan %7 artırımlı ek ders ödenmesi konusunda hukuki mücadelemizi kazandık. 
 
Birçok farklı branş öğretmenimiz adına 30'a yakın Danıştay ve idari davalarımız devam ediyor. Yüzlerce öğretmenimizin mobbing, angarya ve hukuksuz uygulamalara dönük bireysel davalarını hiçbir ücret almadan açtırdık, davaları devam ediyor. Eğitim çalışanlarının her konuda sıkıntısına hukuki ve idari çözüm buluyoruz.
 
Eğitim Gücü Sen olarak kazandığımız birçok hakkı siyasal sendikalar 40 yıldır akıllarına getirmediler mi? Aksine, pek çok kişinin ifade ettiği gibi ilgilenmediler. Eğitim Gücü Sen farkı üyelerinin sahipsiz olmamasıdır. Kazanımlarımızla üyemiz olmayan eğitim çalışanlarına da hak sağlıyoruz.
 
Eğitim Gücü Sen, sendikacılığa mücadele ruhunu tekrar getirmiştir, üyelerinin siyasi yaftalamadan kurtarmıştır." vurgusu ile sendikacılığa yeni bir soluk getirdiğimizi ifade etti.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik