Engelli Öğretmen Atama Takviminin Yayımlanması Talebimiz Karşılık Buldu - Duyurular
Duyurular // 31 Mart 2023 Cuma

24 Mart 2023 tarihinde MEB Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK'i ziyaretimizde Engelli Öğretmen Atama takviminin yayımlanması yönünde talebimizi Sayın Genel Müdüre yazılı ve sözlü ilettik.  Ziyaretemizde Engelli öğretmen atamasının Nisan ayında gerçekleştirileceği müjdesini aldık. MEB, Nisan ayında yapılacak "Engelli Öğretmen Atama Takvimini" bugün yayınlamıştır.

Engelli öğretmen talepEngelleri aşarak öğretmen olan engelli öğretmenlerimiz için atama takvimi yayımlandı. Bilindiği gibi engelli öğretmen atamaları 2014’ten bu yana  Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı EKPSS-Lisans puan üstünlüğüne göre özel bir kontenjan ayrılarak yapılmaktadır. Bu kapsamda yapılan son atama için 2021 yılı içinde gerçekleştirilerek ön başvurular ve tercihler Kasım ayının başında alınmış ve atama sonuçları da 3 aralık 2021 Dünya Engelliler Günü’ nde açıklanmıştı.  2022 yılında Engelli Öğretmen Adaylarının Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusu yapılmadığı gibi konuyla ilgili bir açıklama da gelmemişti. 

Eğitim Gücü Sen olarak konuyu sürecin başından itibaren takip ettik. Sendikamız tarafından 23 Mart 2023 tarihinde, resmi yazı ile Engelli Öğretmen Atama Takviminin yayımlanmasını MEB'den talep ettik. Akabinde 24 Mart 2023 tarihinde MEB Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK'i ziyaretimizde Engelli Öğretmen Atama takviminin yayımlanması yönünde talebimizi Sayın Genel Müdüre yazılı ve sözlü ilettik.  Ziyaretemizde Engelli öğretmen atamasının Nisan ayında gerçekleştirileceği müjdesini aldık. MEB, Nisan ayında yapılacak "Engelli Öğretmen Atama Takvimini" bugün yayınlamıştır. 100 bin öğretmen ataması talebimiz noktasında da mücadelemiz devam edecektir. Eğitim camiasına hayırlı olsun.

Engelli öğretmen atama takvimi için tıklayınız.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular