Engelli Öğretmenlerin Rapor Teyit İşlemlerinin Hızlandırılmasını Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 18 Eylül 2023 Pazartesi
Engelli Öğretmenlerin Rapor Teyit İşlemlerinin Hızlandırılmasını Talep Ettik2023 yılı Nisan ayı içerisinde yapılan Engelli Öğretmen Ataması sonucu atanan öğretmenlerin 1 Eylülde göreve başlayacakları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulmuştu. Ataması gerçekleşen öğretmenlerimiz arasında Engelli Sağlık Kurulu Raporu 2019 yılından önce alındığı için İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından rapor teyidi istendiği bilgisi tarafımıza ulaşmıştır.

Sağlık Bakanlığından rapor teyidi bekleyen öğretmenlerimiz hala görevine başlayamamıştır.

Yaşanan bu mağduriyetin sonlanması adına rapor teyit işlemlerinin Bakanlıklar arasındaki süreç hızlandırılarak, biran önce gerçekleştirilip bekleyen öğretmenlerimizin göreve başlayış işlemlerinin yapılması ve 4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanunu çerçevesinde sendikamıza konu ile ilgili yapılan işlemler ve süreç ile ilgili bilgi verilmesini talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular