Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası Eğitim Gücü Sen İle Birleşiyor - Basın Açıklamaları
Basın Açıklamaları // 4 Şubat 2023 Cumartesi

04.02.2023 tarihinde Engelsiz Eğitim Sen Genel Merkezinde Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası birleşme gündemiyle Olağanüstü Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası Eğitim Gücü Sen İle Birleşiyor
Toplantıya Genel Başkanımız Oğuz ÖZAT ve yönetim kurulu üyelerimiz misafir olarak katıldı. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Engelsiz Eğitim Sen Genel Başkanı Resul PARTİCİ "Özelde eğitim alanında çalışan engelliler, genelde tüm eğitim çalışanların sesini daha gür bir şekilde duyurmak için Eğitim Gücü Sendikası çatısı altında bir araya geliyoruz. Bizlerin amacı tüm eğitim çalışanlarımızın özlük haklarını koruyup refah seviyesini daha da ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmaktır. Bunun içinde en ideal, siyasetten tamamen bağımsız olan Eğitim Gücü Sendikası'dır. Eğitim Gücü Sendikası ile beraber yetkiyi alarak, kamu çalışanlarımızın lehine olacak kazanımlara imza atmaya geliyoruz.’’ ifadelerinde bulundu.

Konuşmasının devamında Partici "Bugüne kadar bizlerle yol yürüyen kıymetli üyelerimize, yönetim kurulu üyelerimize, il ve ilçe temsilcilerimize ve tüm dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyor birleşmek gayesiyle bir araya geldiğimiz genel kurulumuzun ülkemiz, milletimiz ve tüm eğitim ve bilim camiasına hayırlı olmasını dilerim’’ dedi.

Resul PARTİCİ’nin ardından söz alan Genel Başkanımız Oğuz ÖZAT "Bizlerin amacı eğitim çalışanlarımızın haklarını en üst seviyeye çıkarmaktır. Bu süreçte bizlerle yol arkadaşlığı yapmak için bir araya gelen Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası yönetici ve üyelerine teşekkür ediyorum. Hep beraber çalışarak daha güçlü kazanımlara birlikte imza atacağız. Genel kurulun ülkemiz, milletimiz ve eğitim camiasına hayırlara vesile olmasını dilerim.’’ ifadelerinde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Oylamanın sonucunda sendikamıza katılım oy birliğiyle kabul edildi.
 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Basın Açıklamaları