Etkili Baskımızla Verilen Yüzde 30 Zam Değildir - Basın Açıklamaları
Basın Açıklamaları // 3 Ocak 2023 Salı

Memura ve öğretmene verilen yüzde 30 zam değildir. Batmış ve bitmiş durumdaki kamu çalışanının ekonomik infazıdır. Yetkili sendikalar ve hükümet memuru açlık ve sefalete teslim etmiştir. Aslında yetkili sendikaya üye olarak memur kendisini infaz etmiştir.

Etkili Baskımızla Verilen Yüzde 30 Zam Değildir
Eğitim Gücü Sen olarak elimizden geleni yaptık. Haziran ayından bu yanan 3 kez meydanlara indik, iş bırakma eylemi yaptık. Birçok sosyal medya etkinliği yaptık, hükümet ve muhalefet vekilleri ile görüştük. Medya ve televizyonlara çıktık. En az 24,000 TL talep ettik. Bugün gelinen noktada etkili baskımızla memurlara ve emeklilere müjde adı verilen % 30 zam değildir.

Maalesef siyasal sarı sendikaların gündemine girmedi. Ya hükümetle işbirliği yaptılar ya da muhalif konulara ve üye devşirmeye gittiler. Memur, öğretmen yalnız bırakıldı ve bugün sonuç : Öğretmeni üstelik bir yemek parasına sendika tercihine zorlayarak peşkeşe diyet ödendi.
 
 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Basın Açıklamaları