Eyt Hak Mağduriyetlerinin Giderilmesi Konusunda Tbmm Plan Ve Bütçe Komisyonundan Resmi Talepte Bulunduk - Duyurular
Duyurular // 3 Şubat 2023 Cuma

Kamuoyuna; 2 Şubat 2023’te Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülmeye başlanacağı duyurulan ve kısa adıyla EYT diye bilinen kanun teklifinde, emekliliğe esas tarih olarak 8 Eylül 1999 kabul edilmektedir.

EYT Hak Mağduriyetlerinin Giderilmesi Konusunda TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundan Resmi Talepte Bulunduk
Bu tarihten önce sigortası başlatılmış veya emekli sandığı üyesi olmuş kamu personelinin başvuru yapabileceği belirtilmiştir.

8 Eylül 1999 tarihi, Milli Eğitim Bakanlığında atama yoluyla göreve başlayan öğretmenler adına ciddi mağduriyetler yaratmaktadır.

Bilindiği gibi; Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen atamalarını Eylül ayı başında yapmakta ve öğretmenlerin göreve başlaması Eylül ayının ortalarını geçmektedir. Bu nedenle 1999 yılında atama yoluyla göreve başlayan öğretmenlerimizin hiç birisi belirtilen tarih olan 8 Eylül 1999’dan önce göreve başlayamadığı için EYT’nin 8 Eylül 1999 tarihini baz alarak yasalaşması durumunda kanunundan faydalanamayacak ve kendinden kaynaklanmayan mağduriyetler yaşayacaktır. Oluşabilecek mağduriyetlerin önlenmesi adına, kanun teklifinde belirtilen tarihin 1999 Eylül öğretmen atamalarının da dikkate alınarak düzenlenmesi hususunda TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundan resmi talepte bulunduk.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular