Genel Başkan Yardımcımız İsmail Akdağ; Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine Dair Değişiklik Taleplerimizi Bakanlık Yetkililerine İletti - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 20 Kasım 2023 Pazartesi
Genel Başkan Yardımcımız İsmail Akdağ; Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine Dair Değişiklik Taleplerimizi Bakanlık Yetkililerine İlettiGenel Başkan Yardımcımız İsmail AKDAĞ; "Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği"ne dair değişiklikler hususunda Personelden sorumlu Bakanlık yetkilileri ve Öğretmen Atama Daire Başkanı Mehmet GÜRSOY ile görüşmeler sağladı. Yapılan görüşmede ağıdaki konularda sendikamızın taleplerini ve yapılması gereken düzenlemeleri Bakanlık Yetkililerine ilettik:
1. Atama takviminin belirlenmesi ve önceden duyurulacak bu takvim doğrultusunda atamaların gerçekleştirilmesi,
2.İl içi sıra tayin sisteminin uygulaması,
3. Aile birliğinin sağlanmasına yönelik düzenlemenin yapılması, 
4. Aile birliğine yönelik atamalarda kilometre sınırının getirilmesi. 
5. Okullarda 500 olarak belirlenen PDR normunda 25 aşağı ve yukarı esneklik tanınması. 
6. Engelli öğretmenler ve mazeret atamasına başvuran öğretmenlerin il ve ilçe emrine verilmesi. 
7. Proje okullarına yapılacak atamalarda dikkat edilecek hususlar ve proje okullarının niteliklerinin yeniden belirlenmesi. 
8. Zorunlu hizmet bölgelerinin yeniden belirlenerek hizmet puanlarındaki adaletsizliğin ortadan kaldırılması. 
Konularının ve yapılacak düzenlemelerin önemi vurgulanarak Sendikamızın bu konulardaki çözüm önerileri sunuldu. Verimli ve olumlu geçen görüşme için Bakanlık yetkililerine ve Öğretmen Atama Daire Başkanı Mehmet GÜRSOY'a teşekkür ederiz.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik