Genel Başkanımız Oğuz Özat'ın 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı - Basın Açıklamaları
Basın Açıklamaları // 18 Mayıs 2024 Cumartesi
Genel Başkanımız Oğuz Özat'ın 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı19 Mayıs 1919, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak basarak başlattığı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı büyük bağımsızlık hareketinin başlangıç günüdür. Bu tarih, aynı zamanda Atatürk'ün gençlere ve eğitimin gücüne olan inancının bir ifadesidir. Atatürk, gençleri cumhuriyetimizin teminatı olarak görmüş ve onlara büyük sorumluluklar yüklemiştir.
 Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'En hakiki mürşit ilimdir, fendir' diyerek bilimin ve eğitimin önemini her fırsatta vurgulamıştır. Ülkemizin aydınlık geleceği, ancak bilgiye dayalı, nitelikli bir eğitim sistemi ile mümkündür. Bu nedenle, biz eğitimciler ve bu alanda emek veren herkes, Atatürk'ün gösterdiği yolda, gençlerimizi çağdaş, bilimsel ve laik eğitim anlayışıyla yetiştirmeye devam etmeliyiz."

19 Mayıs, sadece tarihimizde bir dönüm noktası değil, aynı zamanda gençlerimize duyduğumuz inancın ve onlara olan umudumuzun da simgesidir. Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası olarak, gençlerimizin her zaman yanında olacak, onların eğitim ve bilim yolculuklarında destekçileri olacağız. Tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Basın Açıklamaları