Harçlık Değil, Hakkımızı İstiyoruz - Basın Açıklamaları
Basın Açıklamaları // 7 Ekim 2022 Cuma

Kocaeli İl Temsilcimiz Şeyma Soydaş 7 Ekim 2022 Cuma günü Gebze Yapı Kredi Bankası önünde bazı kamu eğitim sendikalarının da katılımıyla gerçekleştirilen ortak basın açıklamasını kamuoyu ile paylaşarak bankanın eğitim çalışanlarının promosyon anlaşmalarını güncellemesini istedi.

Harçlık Değil, Hakkımızı İstiyoruz
Kocaeli İl Yönetiminin de hazır bulunduğu basın açıklamasında Soydaş "Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yapı Kredi Bankası arasında 13.01.2020 tarihinde 5 yıllık süreyle imzalanan, 4570 TL olarak belirlenen promosyon anlaşmasının bugün memurun aleyhinde bir anlaşma olduğu açıktır. Eğitim çalışanları Türkiye’nin ekonomik kriz yaşamasının bir sebebi değildir, bu krizi de öngörecek, önlem alacak kişiler hiç değillerdir. Bu yüzden Eğitim çalışanları pula dönüşen promosyonların revize edilerek güncellenmesini istemekte son derece haklıdır. Hiç kimse öğretmene, memura verilecek üç kuruş parayla camiamızı sınamasın! Sözleşme şartları ne olursa olsun eğitim çalışanları bankalardan sadaka değil, hak ettiklerini talep etmektedirler. 

Tüm kamuoyu ve banka yetkililerine sesleniyoruz. Biz öğretmenlerin aklıyla, cüzdanıyla dalga geçen bu bankaları teşhir ediyoruz. Buradan tüm çalışanlara sesleniyoruz, eğitim çalışanlarımızın cüzdanına göz diken Yapı Kredi bankası kredi kartlarını iptal etmeye, banka hesaplarında para tutmamaya, tüm otomatik ödemeleri başka bankalara taşımaya ve bankadan herhangi bir finansal ürün almamaya davet ediyoruz. 

Banka promosyon anlaşması revize edilene kadar susmayacağız!" dedi.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Basın Açıklamaları