Haziran Ayı Mesleki Çalışma Seminerlerinin Online Uzaktan Yapılması Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 26 Nisan 2024 Cuma
Haziran Ayı Mesleki Çalışma Seminerlerinin Online Uzaktan Yapılması Talep Ettik

Bakanlığınızca 14 Haziran 2024 itibariyle okulların kapanacağı daha önce duyurulmuş ancak sene sonunda düzenlenecek olan Haziran Ayı Mesleki Çalışma Takvimi hala yayınlanmamıştır. 16-19 Haziran tarihlerinde Kurban Bayramı olması dolayısıyla okullarda görevli öğretmen ve eğitim çalışanları okul kapanış tarihi itibariyle bayram dolayısıyla memleketlerine gitme planları yapmaktadır. Yapılacak olan mesleki çalışma seminerleri yüz yüze olduğu takdirde birçok öğretmen ve eğitim çalışanı tekrar çalıştıkları illere gelmek zorunda kalacak ve kısa süre sonra yaz tatili dolayısıyla tekrar gideceklerdir. Tayin isteyecek, tatil, evlilik vb. planlamalar yapan birçok öğretmenimiz yaşadıkları yerlerden ayrıldıktan sonra geri dönmek zorunda kaldıklarında büyük mağduriyetler yaşayacaklardır.

Maddi ve manevi kayıpların önlenmesi, oluşacak mağduriyetlerin giderilmesi için; Önceki senelerde olduğu gibi 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Haziran Ayı Mesleki Çalışma Seminerlerinin de EBA Ağı üzerinden online-uzaktan yapılmasını talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular