Hedef 100 Bin Dilekçe-cimer Etkinliği - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 18 Ekim 2022 Salı

Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Kariyer Basamakları Sınavına yönelik görüş ve eleştirilerimizi CİMER üzerinden ilgililere ulaştırmak için 18-24 Ekim 2022 tarihleri arasında bir hafta sürecek CİMER dilekçe etkinliği düzenliyoruz. Tüm eğitim çalışanlarını ve kamu eğitim sendikalarını ÖMK ve Kariyer Basamakları Sınavına karşı ortak duruş sergilemeye davet ediyoruz.

C
Özlük haklarımızın güvencesi olan, liyakat ilkesinin gözetildiği, mesleğimize hakkını veren bir meslek yasasının gerekliliğinin farkındayız. Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun tüm paydaşların ortak sesi olamaması, taleplerimize yanıt vermemiş olmasına karşı sessiz kalamayız.

18 Ekim 2022-24 Ekim 2022 tarihleri arasında bir hafta süresince Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Kariyer Basamakları Sınavı ile ilgili eleştiri ve görüşlerimizi CİMER'e yazıyoruz. Ne kadar çok dilekçe ile katılım olursa konuya o denli dikkat çekileceği gerçeğini göz ardı etmeyelim. Resmi verilere göre 2021-2022 eğitim öğretim yılında 1 milyon 171 bin 891 öğretmenin görev yaptığını biliyoruz. Hedefimiz en az 100 bin dilekçenin yetkililere ulaştırılmasıdır.

Not: CİMER başvurusu yasal hakkımızdır. Düzenlenen etkinliğe katılım gösterirken 4 Haziran 2022 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 31856 sayılı Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi Yönetmeliği'ne uygun şekilde hazırlanmış olan dilekçe örneğini farklılaştırarak göndermeniz, yasal sınırlar içinde bu hakkı kullanırken mümkün olduğunca farklı dilekçelerin daha çok dikkate alınması adına önem taşımaktadır.

EĞİTİM GÜCÜ SEN YÖNETİM KURULU
 
 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik