İdarecilerin Girmekle Yükümlü Olduğu Ders Saatlerinin Kaldırılmasını Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 13 Şubat 2024 Salı
İdarecilerin Girmekle Yükümlü Olduğu Ders Saatlerinin Kaldırılmasını Talep Ettik

Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın Aylık Karşılığı Ders Görevi Madde 5- (1) “Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli;

  1. Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları haftada 6 saat, ders okutmakla yükümlüdürler. Bu yükümlülük öncelikle alanlarında, alanlarında ders bulunmayanlara ise ihtiyaç hâlinde ve istekleri üzerine alanları dışında ders görevi verilmek suretiyle yerine getirilir.”

Bendine göre; okullarda görevli müdür ve müdür yardımcılarının 6 saat derse girme zorunluluğu vardır. Okullarda görevli müdür ve müdür yardımcılarının sorumluluk alanları ve iş yükü oldukça fazladır. Bu sebeple görev alanlarındaki iş yükü haricinde bir de ders okutma görevi idarecileri oldukça zorlamaktadır. Aynı zamanda idarecilerin girmekle yükümlü oldukları ders saatleri sebebiyle binlerce öğretmenimiz okullarda norm fazlası durumuna düşmektedir.

İlgili yönetmelikte düzenlemeye gidilerek okullarda görev alan müdür ve müdür yardımcılarının okutmakla yükümlü olduğu ders saatlerinin kaldırılmasını talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik