İkinci İl Dışı Atamanın Yapılmasını Ve Tekrar İl İçi Ataması Yapılarak '' İl İçi Sıra Tayini '' Uygulamasını Milli Eğitim Bakanlığından Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 12 Haziran 2024 Çarşamba
İkinci İl Dışı Atamanın Yapılmasını Ve Tekrar İl İçi Ataması Yapılarak '' İl İçi Sıra Tayini '' Uygulamasını Milli Eğitim Bakanlığından Talep EttikMillî Eğitim Bakanlığı web sitesinde yayınlanan duyuruya göre; İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değişikliği 13-20 Mayıs, İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değişikliği ise 3-9 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Sendikamıza ulaşan bilgilere göre il içi ve il dışı atamalara dair bazı mağduriyetler oluşmuştur.
Atama sürecinde il içi ve il dışı atamalarda yeteri kadar norm açılmadığı için birçok öğretmenimiz ya tercih yapamamış ya yaptığı tercihlerinden birine ataması gerçekleşmemiştir. Bakanlığınızın emeklilik ve idarecilik başvurusunda bulunan öğretmenlerin işlemlerini ivedilikle tamamlayarak çeşitli nedenlerle boşalan normları güncellemesi ve güncelleme doğrultusunda il dışı öğretmen atamaları için yeni bir müracaat alarak ikinci bir il dışı yapılması gerekliliği doğmuştur.

Bununla birlikte il içi atamalar için de müracaatların güncellenerek il ve ilçe normlarında bulunan öğretmen atamalarının da hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılması ve Bakanlığınızın geçmiş yıllarda uygulamış olduğu “İl İçi Sıra Tayin” sisteminin de uygulanarak çeşitli nedenlerle boşalan normların 30 Eylül tarihine kadar yapılacak atamalarla tamamlanması, yüksek puana sahip olup yıllarca merkeze uzak yerlerde çalışan öğretmenlerin de merkezi yerlere gelme hakkını koruyacaktır.

​Belirtilen sebeplerle ikinci bir il dışı ataması yapılması, tekrar il içi ataması yapılarak “İl İçi Sıra Tayini” uygulanması, tüm boşalan normların güncellenerek yeniden yapılacak atamalara tahsis edilmesini Milli Eğitim Bakanlığından talep ettik
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular