İlk Defa Yöneticilik Başvuru Tarihinin Güncellemesini Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 7 Ağustos 2023 Pazartesi
İlk Defa Yöneticilik Başvuru Tarihinin Güncellemesini Talep Ettik

2023 Yılı Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına İlk Defa Yönetici Görevlendirme Takvimi yayınlanmış ve başvurular 4-8 Ağustos 2023 tarihi itibariyle alınmaya başlanmıştır.  İlk defa atanacak yöneticiler için geçmiş yıllarda müdür ve müdür yardımcısı olarak 1 yıl görev yapmış olma şartı bulunmaktadır ve ilgili takvim gereği de son başvuru tarihi olan 8 Ağustos başvuru şartı olarak belirlenmiştir.

Bu durum birçok öğretmenin başvuru yapmasına engel teşkil etmektedir. Görevlendirme usulü idarecilik yapan öğretmenlerimiz okulun açılış tarihinden itibaren görevlendirildiği düşünüldüğünde 1 yıl süreyi Eylül-Ekim aylarında doldurabilmektedir. Geçmiş yıllarda yine 30 Eylül ve sonrası son tarih olarak belirlenmiş ve bu tarz mağduriyetler yaşanmamıştır.

Atamaların Ekim ayı itibariyle tamamlanacağı göz önünde bulundurularak, ilk defa yöneticilik görevlendirmeleri için başvuru tarihinin Ekim ayına alınması ve konu ile ilgili gerekli düzenlemelerin yapılmasını MEB'den talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular