Kadroya Geçecek Sözleşmeli Öğretmenler İçin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Takvimi Güncellenmeli, Öğretmenlerimizin Mağduriyeti Giderilmelidir. - Duyurular
Duyurular // 26 Aralık 2022 Pazartesi

Personel Genel Müdürlüğünün 2023 Yarıyıl Tatili Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme duyurusunun 3. Maddesinde “652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 4 üncü maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanlardan, ön başvurunun son günü olan 6 Ocak 2023 tarihine kadar üç yıllık çalışma süresini tamamlayan ve öğretmen kadrosuna atananlar bu duyuru kapsamında başvuru yapabilecektir.” hükümlerine yer vermiştir.

Kadroya Geçecek Sözleşmeli Öğretmenler İçin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Takvimi Güncellenmeli, Öğretmenlerimizin Mağduriyeti Giderilmelidir.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi konusunda kararların alındığı kamuoyuna duyurulmuştu. Halen görev yapan sözleşmeli öğretmenlerin tamamı kadrolu statüye geçirilecektir. Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçiş tarihleri belli olmadığı için ilgi duyuruda yer alan 06 Ocak 2023 tarihi mağduriyetlere sebep olacak, sözleşmeli öğretmenler mazerete bağlı yer değişikliğinden yararlanamayacaktır. Mazerete Bağlı Atamalarda ailelerine kavuşmak isteyen sözleşmeli öğretmenler yıllardır bu hakların kendilerine verilmesini beklemiştir. 

Bakanlığımızın, yayımlanan duyuruda sözleşmeli- kadrolu öğretmen ayrımını ortadan kaldıracak değişiklikleri yapması, sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçişinin başvuru sürecinden önce tamamlanması, sözleşmeli öğretmenler için de hizmet süresi hesabında kadrolu öğretmenler gibi 28 Şubat 2023 tarihinin esas alınması mağduriyetleri giderecektir. Bakanlığın sözleşmeli öğretmenlerin mazerete bağlı yer değişikliği taleplerini değerlendirmesi hususunda MEB Personel Genel Müdürlüğünden resmi talepte bulunduk.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular