Kanunla Değersizleştirilen Öğretmenler Geçim Derdinde - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 13 Ekim 2022 Perşembe

Öğretmenlik mesleğinin itibarının korunmasını kendine görev bilen Eğitim Gücü Sen, ÖMK'nın ihtiyaca yanıt verecek bir meslek kanunu olmayacağını taslak aşamasından itibaren her platformda vurgulamış, ÖMK ve kariyer basamakları sistemiyle ilgili yasal işlemleri de ilk günden başlatmıştır.

Kanunla Değersizleştirilen Öğretmenler Geçim Derdinde
Öğretmenlerin özlük haklarını, görev ve sorumluluklarını, çalışma koşullarını, atama, yer değiştirme ve emeklilik usullerini belirlemeyen, meslek etiği, mobbing ve şiddet konusunda öğretmeni korumayan Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun revize ve sınav esaslı kariyer basamakları sisteminin iptal edilmesi şarttır.

Bunun yanı sıra eğitim çalışanları geçim derdine düşmüş, mevcut ekonomik koşullar altında eğitim çalışanlarının maaşlarına, enflasyon farkına ek olarak zam yapılması elzem olmuştur. Eğitim çalışanlarının alım gücünü destekleyecek biçimde ek zam ve vergi dilimi düzenlemesi talep ediyoruz.

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Ege Bölge Temsilciliklerimiz “Kanunla Değersizleştirilen Öğretmenler Geçim Derdinde” başlığıyla Öğretmenlik Meslek Kanunu ve kariyer basamakları sistemi başta olmak üzere ek zam ve vergi dilimi düzenlemesi talebi ile basın açıklaması düzenleyecektir. 15 Ekim 2022 Cumartesi günü saat 14:00’te İzmir Gündoğdu Meydanında gerçekleştirilecek basın açıklamasına tüm üyelerimiz ve eğitim çalışanları davetlidir.

Güçlü bir ses vermek ve her türlü politik duruştan soyutlanmış biçimde bir olmak için sizleri de aramıza bekliyoruz.
 
 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik