Koçluk Eğitimlerinin İptali Talebimize Meb Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünden Cevap Geldi - Duyurular
Duyurular // 23 Mayıs 2024 Perşembe
Koçluk Eğitimlerinin İptali Talebimize MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünden Cevap GeldiKoçluk eğitimlerinin iptali be Bakanlık bünyesinde açılmaması, kurumlar bazında açılan  bu tür kursların duyurusunun yapılmaması talebimize MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünden gelen cevapta; hayat boyu öğrenme kurumlarında koçluk adı altında kursların açılmadığı ve açılmayacağı belirtildi. 

Eğitim Gücü Sen olarak 30.04.2024 tarihinde, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünden, Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından tüm eğitim kurumlarına iletilmek üzere il valiliklerine gönderilen ve Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki eğitim kurumlarına duyurusu yapılan “Eğitim Koçluğu Sertifika Programı” ile benzer “Koçluk Eğitimleri”nin iptalini ve bu tür duyuruların kontrolünün yapılarak dağıtıma izin verilmesini talep etmiştik. İlgili talep yazımıza, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından cevap verilmiştir. Gelen cevapta Bakanlık bünyesinde “Koçluk Eğitimleri”, “Eğitim Koçluğu” ve “Koçluk” adları altında herhangi bir kurs programı olmadığı ve  hayat boyu öğrenme kurumlarında bu adlarla kurslar açılmadığı tarafımıza bildirilmiştir.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular